Čeština   English  

19. ROČNÍK 1986

Souhrnné informace z Mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE
31. října - 2. listopadu 1986

POROTA

 
Předseda  
Pavel Štěpán   ČSSR
   
Členové  
M. I. Aksionová  SSSR
M. Kurteva   Bulharsko
H. Sahling   Německo
M. Zegalska   Polsko
V. Kameníková   ČSSR
E. Fischerová   ČSSR
I. Janíčková   ČSSR
J. Čermák  ČSSR
Z. Duchoslav   ČSSR
E. Pappova   ČSSR
J. Duras   ČSSR
D. Kurkova   ČSSR
A. Vlasáková   ČSSR
P. Slavík   ČSSR
   
Tajemník  
M. Veselá ČSSR



STÁT / ÚČASTNÍCI

I. KATEGORIE

II. KATEGORIE

III. KATEGORIE

IV. KATEGORIE

 

 

 

 

 

ČSSR

13

26

16

11

Rakousko

-

-

-

1

Bulharsko

-

4

2

-

Estonsko

-

-

1

-

Maďarsko

-

 -

 3

 -

Germany

1

1

1

2

Poland

 -

 -

4

Rumunsko

-

4

 2

2

SSSR

1

 -

 2

 

 

 

 

 

CELKEM

15

36

25

22





 
    VÝSLEDKOVÁ LISTINA            
                 
    I. KATEGORIE       II. KATEGORIE    
  1 Folger Anne Německo   1 Andrejeva Lidija    Bulharsko  
  2 cena nebyla udělena .......   2 Bajuszová Magdaléna   ČSSR  
  3 Nováček Libor    ČSSR   2 Nikolov Radoslav   Bulharsko  
  3 Hajasová Zuzana    ČSSR   2 Pospíšilová Petra    ČSSR  
  3 Holková Renáta    ČSSR   3 Fraňková Jitka   ČSSR  
  ČU Divoký Jan    ČSSR   3 Savova Viviant    Bulharsko  
  ČU Nykrýnová Eva   ČSSR   ČU Banova Rosica    Bulharsko  
  ČU Afanasjev Jaroslav    SSSR   ČU Majdanova Marina    SSSR  
    Ibrmajer Tomáš  ČSSR   ČU Přibyl Luboš    ČSSR  
    Krausová Hana  ČSSR     Alexandrescu Alberta   Rumunsko  
    Madarasová Iveta  ČSSR     Cermanová Kateřina  ČSSR  
    Merunková Martina  ČSSR     Cermanová Petra  ČSSR  
    Slaná Magdalena  ČSSR     Ďaďová Eva  ČSSR  
    Soukupová Silvie  ČSSR     Flajšingrová Alice  ČSSR  
    Šimeková Lucia  ČSSR     Gruntová Iva  ČSSR  
    Vidláková Veronika  ČSSR     Habánová Barbora  ČSSR  
            Horvat Ramona   Rumunsko  
            Hreňo Jan  ČSSR  
            Chabarova Tatjana  ČSSR  
            Chudý Tomáš  ČSSR  
            Jurková Michaela  ČSSR  
            Krchňava Natalia  ČSSR  
            Ludvíčková Adéla  ČSSR  
            Mirabela Dina Ana   Rumunsko  
            Muscalius Mariana    Rumunsko  
            Navrátil Miroslav  ČSSR  
            Němcová Libuše  ČSSR  
            Neubauer Jenny  Německo  
            Palková Terezie  ČSSR  
            Paroulková Veronika  ČSSR  
            Sekera Miroslav  ČSSR  
            Šterbák František  ČSSR  
            Turba Marek  ČSSR  
            Vachalová Veronika  ČSSR  
            Vlachová Andrea  ČSSR  
            Vrbová Pavlína  ČSSR  
                 
    III. KATEGORIE       IV. KATEGORIE    
                 
  1 cena nebyla udělena  .......   1 Jančíková Halina   ČSSR  
  2 Kenéz László  Maďarsko   1 Kelner Till    Rakousko  
  2 Kivistik Markus   Estonsko   1 Slonková Ivona   ČSSR  
  2 Taševa Emílija    Bulharsko   2 Lisak Magdaléna    Polsko  
  3 Bogányi Gergely    Maďarsko   3 Čechová Jitka    ČSSR  
  3 Todorova Iliana   Bulharsko   ČU_1 Jiříkovský Petr   ČSSR  
    Bajuszová Jana  ČSSR   ČU_1 Köllner Nicola    NSR  
    Brynda Jiří  ČSSR   ČU_1 Králová Alena    ČSSR  
    Buga Ieronym    Rumunsko   ČU_1 Sikorski Marcin   Polsko  
    Burešová Lenka  ČSSR     Beránková Jitka  ČSSR  
    Hromada Petr  ČSSR     Berindjan Andrea   Rumunsko  
    Jiracek Jan Gottlieb    NSR     Bogomolova Nataša    SSSR  
    Kozelská Scarlet  ČSSR     Černohorská Václava  ČSSR  
    Kvapilová Ladislava  ČSSR     Fischer Andrzej    Polsko  
    Martínek Karel  ČSSR     Kabel Anika    SSSR  
    Meisl Ivo  ČSSR     Karlíček Petr  ČSSR  
    Mikotová Anna  ČSSR     Kempfová Monika  ČSSR  
    Novák Petr  ČSSR     Kunert Dana   německo  
    Pátkai Imre Tamás   Maďarsko     Marchidann Elena   Rumunsko  
    Pechanec Róbert  ČSSR     Průcha David  ČSSR  
    Schöniová Beata  ČSSR     Sowula Agnieszka    Polsko  
    Sloviková Zuzana  ČSSR     Škvareninová Jana  ČSSR  
    Stirbat Raluca    Rumunsko          
    Straková Jaroslava  ČSSR          
    Štědroň Miloš  ČSSR          
    Toupalová Iva  ČSSR          

 

ZVLÁŠTNÍ CENY

Cena ministerstva školství ČSR pro nejúspěšnějšího československého pedagoga:
Marie Kotrčová - České Budějovice

 
Cena za interpretaci soudobé skladby:
Petr Jiříkovský - ČSSR
 
Cena Tibora Kátaie
Till Fellner - Rakousko
 



  KONCERT VÍTĚZŮ
   
1. Anne Folger  F. Kuhlau: Sonatina č. 3  op. 55
                          S. Prokofjev: Večer
2. Lidija Andrejeva    G. F. Hāndel: Árie s variacemi, Presto
3. Petra Pospíšilová    J. Vřešťál: Modrá
4. Magdaléna Bajuszová  I. Berkovič: Toccata
5. Radoslav Nikolov   B. Bartók: Variace
6. Markus Koit Kivistik   B. Dvarionas: Na saních z hor
                                       S. Prokofjev: Preludium C dur
7. László Kenéz  W. A. Mozart: Variace D dur
8. Emilija Taševa  L. van Beethoven: Variace F dur
9. Magdaléna Lisak  S. Prokofjev: Sonata č. 3
10. Halina Jančiková   B. Barók: Suita op. 14
11. Ivona Solonková    J. S. Bach: Bartita b dur (3 části)
12. Till Fellner   F. Gulda: Hrej, piano, hrej
                                

© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.