Čeština   English  

22. ROČNÍK 1989

Souhrnné informace z mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE 
3. - 5. listopadu 1989


POROTA


Předseda  
Pavel Štěpán  ČSSR
   
Členové  
Milena Aksionová  SSSR
Jaroslav Čermák  ČSSR
Jindřich Duras   ČSSR
Milena Kurteva  Bulharsko
György Nador  Maďarsko
Eva Pappová   ČSSR
Herbert Sahling   Německo
Petr Slavík  ČSSR
Marta Toaderová   ČSSR
Vladimír Topinka  ČSSR
   
Tajemník  
Miloslava Fenclová ČSSR



 

STÁT / ÚČASTNÍCI

I. KATEGORIE

II. KATEGORIE

III. KATEGORIE

 

 

 

 

ČSSR

18

18

23

Bulharsko

3

3

-

Estonsko

-

1

-

Maďarsko

2

3

2

Německo

3

3

5

Polsko

1

2

2

Rakousko

1

-

-

Rumunsko

1

2

1

SSSR

1

2

3

 

 

 

 

CELKEM

30

34

36


 

 
  VÝSLEDKOVÁ LISTINA                  
                     
  I. KATEGORIE       II. KATEGORIE       III. KATEGORIE  
                     
1 Sudbin Evgenij   SSSR   1 Urumov Vichren   Bulharsko   1 Schütz Siiri    Německo
2 Erkoč Julian    Bulharsko   1 Žlabys Andrius    SSSR   1 Taal Ralf    SSSR
3 Nováček Libor    ČSSR   2 Ferber Michal    Polsko   2 Gazdová Eliška    ČSSR
3 Georgieva Irina  Bulharsko   2 Gundel Marie Therese    Německo   3 Józa Péter    Maďarsko
ČU_1 Týmlová Markéta    ČSSR   2 Luščik Anna    SSSR   3 Rasenhorn Katarina    Německo
ČU_1 Vékes Erzsebét    Maďarsko   3 cena nebyla udělena .......   ČU Medvedovskaja Natalija    SSSR
ČU Mayer  Silvia  Rakousko   ČU_1 Bajuszová Magdaléna   ČSSR   ČU Rosenbaumová Eliška   ČSSR
ČU Konopa Ondřej   ČSSR   ČU_1 Eike Sild    Estonsko   ČU Šablevičiuté Lauryna    SSSR
  Becker Alexander  Německo   ČU_1 Kokoranova Cvetelina    Bulharsko   ČU Wasserbauerová Pavla   ČSSR
  Bílková Jana  ČSSR   ČU Dvořáková Hana    ČSSR     Barancová Daniela  ČSSR
  Cristea Grety  Rumunsko   ČU Kertész Judit   Maďarsko     Bartošová Lada  ČSSR
  Drhová Jana  ČSSR   ČU Köcsky Peter    Maďarsko     Flajšingrová Alice  ČSSR
  Erzsébet Vékes Maďarsko   ČU Pavlovičová Jordana   ČSSR     Fucimanová Karla  ČSSR
  Fiedler Daniel  ČSSR   ČU Šimůnková Andrea    ČSSR     Hanák Tomáš  ČSSR
  Georgieva Irina  Bulharsko     Berkovská Ilona  ČSSR     Hendrychová Kateřina  ČSSR
  Grudzińska Paula Polsko     Forster Julia  Německo     Hniličková Jana  ČSSR
  Havranová Anna  ČSSR     Godovská Ester  ČSSR     Hreňo Jan  ČSSR
  Holková Renáta  ČSSR     Kasík Martin  ČSSR     John Konstanze  Německo
  Janšta Jakub  ČSSR     Macarie Irina Daniela  Rumunsko     Kaftanová Michaela  ČSSR
  Krpatová Gabriela  ČSSR     Mareček David  ČSSR     Köpösdi Zoltán  Maďarsko
  Ludewig Hans Richard  Německo     Michel Lukáš  ČSSR     Lunkenheimer Ines  Německo
  Lunkenheimer Katja  Německo     Navrátil Miroslav  ČSSR     Menšíková Irena  ČSSR
  Mašek Michal  ČSSR     Palková Terezie  ČSSR     Mirabela Dina Anna  Rumunsko
  Mergentalová Martina  ČSSR     Paroulková Veronika  ČSSR     Novák Petr  ČSSR
  Merunková Martina  ČSSR     Pasol Madalina  Rumunsko     Polívka Jan  ČSSR
  Palmanová Tatiana  ČSSR     Pflegerová Marcela  ČSSR     Přibyl Luboš  ČSSR
  Plas Martin  ČSSR     Pospíšilová Petra  ČSSR     Remenec Ján  ČSSR
  Syrovátková Karolína  ČSSR     Röthík Claudia  Německo     Savická Margaret  ČSSR
  Tomešová Karla  ČSSR     Sendreiová Eva  ČSSR     Seibert Christian  Německo
  Vizváriová Silvia  ČSSR     Siljanova Julia  Bulharsko     Smol Joanna  Polsko
          Smitková Lucie  ČSSR     Straková Jaroslava  ČSSR
          Tarnawschi Lucian Florian  Polsko     Szúsciková Jana  ČSSR
          Tóth Marianna  Maďarsko     Šimůnková Andrea  ČSSR
          Turková Kateřina  ČSSR     Štěpánová Eva  ČSSR
          Vyhnalová Blanka  ČSSR     Vychodilová Jana  ČSSR
                  Warzecha Katarzyna  Polsko




ZVLÁŠTNÍ CENY

Cena primátora města Ústí nad Labem za nejlepší interpretaci současného československého skladatele:
Julian Erkoč - Bulharsko

Cena poroty pro nejlepšího československého účastníka soutěže:
Eliška Gazdová - Československá socislistická republika

Cena MŠMT ČR pro nejúspěšnějšího československého pedagoga:
Marta Toaderová - Ostrava 

 
 

 

  KONCERT VÍTĚZŮ
   
1. Julian Erkoč   E. Suchoň: Sonatina
2. Evgenij Sudbin  J. S. Bach: Francouzská suita h moll (3 části)
                            E. Grieg: Poetický obrázek
                            N. Rakov: Tarantella
3. Michael Ferber   L. van Beethoven: Sonata c moll op. 13 (1. věta)
4. Anja Luščik   A. Skrjabin: Mazurka
                          R. Ščedrin: Basso ostinato
5. Marie Therese Gundel  L. van Beethoven: Sonata e moll op. 90 (1. věta)
6. Andrius Žlabys   M. K. Čiurlionis: preludium d moll op. 16
                               E. Mc Dowell: Tanec čarodejnic
7. Vichren Urumov   J. S. Bach: Árie s variacemi
8. Eliška Gazdová   F. Liszt: Zapomenutý valčík
                                S. Rachmaninov. Preludium g moll
9. Stiri Schűtz   L. van Beethoven: Sonata F dur op. 54
10. Ralf Taal   F. Liszt. Uherská rapsodie č. 12

© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.