Čeština   English  

23. ROČNÍK 1990

Souhrnné informace z mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE
2. - 4. listopadu 1990
 


POROTA

Předseda  
Pavel Štěpán  ČSSR
   
Členové  
Milena Aksionová  SSSR
Jaroslav Čermák  ČSSR
Jindřich Duras   ČSSR
Milena Kurteva  Bulharsko
György Nador  Maďarsko
Eva Pappová   ČSSR
Herbert Sahling   Německo
Petr Slavík  ČSSR
Marta Toaderová   ČSSR
Vladimír Topinka  ČSSR
   
Tajemník  
Miloslava Fenclová ČSSR




STÁT / ÚČASTNÍCI

I. KATEGORIE

II. KATEGORIE

III. KATEGORIE

 

 

 

 

ČSFR

30

23

16

Bulharsko

2

2

1

Estonsko

-

2

1

Japonsko

1

-

-

Jugoslávie

-

1

1

Litva

-

-

1

Maďarsko

1

1

1

Německo

1

3

2

Norsko

 

1

2

Polsko

1

2

2

Rumunsko

1

-

-

SSSR

6

-

2

Ukrajina

1

-

 

 

 

 

 

CELKEM

44

35

29

 

 

 

  VÝSLEDKOVÁ LISTINA                  
                     
  I. KATEGORIE       II. KATEGORIE       III. KATEGORIE  
                     
1 Vasiljeva Olga  SSSR   1 Engel Konrád Maria  Německo   1 Urasin Rem   SSSR
2 Mácha Václav    ČSFR   1 Zamborská Zuzana   ČSFR   2 Alekna Gabrielius    Litva
2 Nováček Libor    ČSFR   2 cena nebyla udělena .......   2 Marko Martin    Estonsko
3 Jakovleva Polina    SSSR   3 Nakachi Makiko    ČSFR   3 Bizjak  Lidia    Jugoslávie
3 Madarasová Iveta  ČSFR   3 Sannum Zelina   Nosrko   3 Flajšingrová Alice    ČSFR
3 Šimkunas Nina    SSSR   3 Stecki Jerzy    Polsko   3 Hreňo Jan   ČSFR
ČU_1 Divoký Jan   ČSFR   3 Stojkova Margita   Bulharsko   ČU_1 Dafova Anna Maria    Bulharsko
ČU_1 Kirilov Konstantin   Bulharsko   ČU Varhalmi Vera    Maďarsko   ČU_1 Popova Nevena    Německo
ČU_1 Kuzněcov Sergej   SSSR     Bérešová Lenka  ČSFR   ČU_1 Remenec Ján    ČSFR
ČU_1 Syrovátková Karolína   ČSFR     Bešlic Belma  Jugoslávie     Barancová Daniela  ČSFR
ČU_1 Ufniarz Agnieszka    Polsko     Dimitrova Lora  Bulharsko     Březíková Jarmila  ČSFR
  Bagrjanova Lora  Bulharsko     Drhová Jana  ČSFR     Jančová Lýdia  ČSFR
  Bittnerová Milena  ČSFR     Drobnys Andrius  Estonsko     Krasniskij Dmitrij  Rusko
  Boguszak Matěj  ČSFR     Engel Konrad Maria  Německo     Leporisová Stanislava  ČSFR
  Březinová Zdeňka  ČSFR     Holoubková Lydie  ČSFR     Lokajová Martina  ČSFR
  Divoký Jan  ČSFR     Kallmünzer Daniel  ČSFR     Loskotová Miroslava  ČSFR
  Engelhardt Katrin  Německo     Kereškényi Ján  ČSFR     Majtanová Regina  ČSFR
  Fišl Martin  ČSFR     Kohoutová Barbora  ČSFR     Péter Jozsa  Maďarsko
  Chikama Seiichi  Japonsko     Konopa Ondřej  ČSFR     Pokorná Patricie  ČSFR
  Ilinčevová Sofie  ČSFR     Lacko Mário  ČSFR     Polívka Jan  ČSFR
  Jakovleva Polina  SSSR     Louda Luděk  ČSFR     Pratnicka Patricja  Polsko
  Kahánek Ivo  ČSFR     Merunková Martina  ČSFR     Prunerová Klára  ČSFR
  Králík Radoslav  ČSFR     Nejtek Michal  ČSFR     Siegel Harald  Německo
  Krpatová Gabriela  ČSFR     Palmanová Tatiana  ČSFR     Sokolová Anna  ČSFR
  Lhotková Lenka  ČSFR     Pavelková Jana  ČSFR     Syrovátková Lenka  ČSFR
  Lvova Jelena  Maďarsko     Podsiedlik Dagmara  Polsko     Urasin Rem  SSSR
  Ovčarov Petr  Ukrajina     Sendreiová Eva  ČSFR     Vychodilová Jana  ČSFR
  Petřeková Martina  ČSFR     Souček Matthias  ČSFR     Wenzel Jasna  Polsko
  Pinzariu Ioana Mina  Rumunsko     Soukupová Silvie  ČSFR        
  Riegelová Marie  ČSFR     Sumera Ann Kadri  Estonsko        
  Rožková Daniela  ČSFR     Šimordová Kamila  ČSFR        
  Řiháková Petra  ČSFR     Šimordová Lenka  ČSFR        
  Říhová Lenka  ČSFR     Tóth Marianna  Maďarsko        
  Sedmíková Klára  ČSFR     Valér Miko  ČSFR        
  Spoustová Hana  ČSFR     Vyhnalová Blanka  ČSFR        
  Škarková Kateřina  ČSFR     Zámečníková Dagmar  ČSFR        
  Šustrová Věra  ČSFR     Ziemann Constanze  Německo        
  Temlová Lucie  ČSFR                
  Timoščuk Roman  ČSFR                
  Tomešová Karla  ČSFR                
  Tuláková Zuzana  ČSFR                
  Vasiljeva Olga  SSSR                
  Voplakalová Olga  ČSFR                
  Zomer Jakub  ČSFR                




Absolutním vítězem se stal Rem Urasin ze SSSR


ZVLÁŠTNÍ CENY

Hlavní cena pro absolutniho vitěze:
Rem Urasin - SSSR

Cena MŠMT ČR pro nejúspěšnějšího československého pedagoga:
Gabriela Holičová - ČSFR

Cena poroty pro nejúspěšnějšího československého účastníka:
Zuzana Zamborská - ČSFR



  KONCERT VÍTĚZŮ
   
1. Iveta Madarasová   J. S. Bach. Dvojhlasá invence č. 2
2. Polina Jakovleva  F. M. - Bartholdy - Píseň beze slov
3. Nina Šimkunas   R. Schumann: Arabesky op. 18
4. Libor Nováček    W. A. Mozart: Fantasie d moll
5. Václav Mácha  I. Berkovič: Variace na Paganiniho téma
6. Olga Vasiljeva                             R. Schumann: Zima 
  C. Debussy. Doctor Gradus ad Parnassum   
7. Konrad Maria Engel                                  F. M. - Bartholdy: Fantazie op. 28
  C. Debussy: Ohňostroj       
8. Zuzana Zamborská                                           R. Schumann: 1. část z Dětských scén
  Balakirev - Glinka: Variace na píseň Slavík 
9. Gabrielius Alekna    J. S. Bach: Partita c moll (4 části)
10. Martin Marko  F. Liszt: Uherská rapsodie č. 12
11. Rem Urasin  F. Chopin: Fantazie f moll

© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.