Čeština   English  

35. ROČNÍK 2002

Souhrnné informace z mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE 
14. - 15. listopadu 2002



POROTA

Předseda  
Dagmar Šimonková   Česká republika
   
Členové  
Petr Slavík  Česká republika
Emil Leichner   Česká republika
Ilinca Dumitrescu  Rumunsko
Diane Andersen   Belgie
Joseph Stamford  Jihoafrická republika
Walter Groppenberger  Rakousko
   
Tajemnice  
Michaela Ozomová Česká republika




STÁT / ÚČASTNÍCI

I. KATEGORIE

II. KATEGORIE

III. KATEGORIE

       
Česká republika

 -

2

7

Jihoafrická republika

3

2

 -

Jugoslávie

 -

 -

3

Německo

1

-

1

Polsko

 -

 -

2

Rusko

 -

1

1

Slovenská republika

 -

2

 -

Taiwan

2

3

3

Ukrajina

2

-

4

 

 

 

 

Celkem

 8

10

 21





 
    VÝSLEDKOVÁ LISTINA                    
                         
    I. KATEGORIE       II. KATEGORIE       III. KATEGORIE    
                         
  1 Heinish Florian    Německo   1 Klioutchnikov Victor    Rusko   1 Varga Darko   Jugoslávie  
  2 Makukhina Olga    Ukrajina   2 Vrtiška Karel    ČR   2 Dorofeyeva Yevgeniya   Ukrajina  
  3 Serdyuk Mark   Ukrajina   3 Meyer Misha    JAR   2 Shoykhet Olena    Německo  
  ČU Du Toit Chanel  JAR   ČU Vavrušová Andrea    ČR   3 Lukš Jan   ČR  
  ČU Coetze Lara JAR     Dombaiová Lenka  SK   3 Yakovenko Soniya    Ukrajina  
    Geldenhuys Janri  JAR     Ho Meng-Rung  Taiwan   ČU Görög Enikö   Jugoslávie  
    Kuo Hsueh-Chen  Taiwan     Horváth Lubomír  SK   ČU Slezak Maja   Polsko  
    Kao Ho-Chvn  Taiwan     Hugo Jan  JAR     Bartošová Iva  ČR  
            Hsu Shu-Han  Taiwan     Cílková Eva  ČR  
            Yao Ko-Chieh  Taiwan     Hučková Alena  ČR  
                    Hudečková Veronika  ČR  
                    Chang Ting-Huan  Taiwan  
                    Chen Wan-Chen  Taiwan  
                    Mennen Mathilda  JAR  
                    Mishanova Anastasia  Ukrajina  
                    Mysik Andrey  Ukrajina  
                    Obojska Maria Antonina  Polsko  
                    Smith Leandra Dorothy  JAR  
                    Swart Danielle  JAR  
                    Syrovátková Eva  ČR  
                    Ugrinovič Irina  Jugoslávie  
                    Valčová Lucie  ČR  
                    Van Belkum Mareli  JAR  
                    Wei Shin Yen Taiwan  
                    Zarechneva Elena  Rusko  
 



Absolutním vítězem se stal Darko Varga z Jugoslávie


ZVLÁŠTNÍ CENY

Hlavní cena pro absolutního vítěze soutěže věnovaná firmou PETROF:
Darko Varga - Jugoslávie

Cena MŠMT pro nejúspěšnějšího pedagoga:
Jiří Toman - Česká Republika

Cena hejtmana Ústeckého kraje za interpretaci soudobé skladby:
F. M. Bartholdy - 4 Preludia
Victor Klioutchnikov - Rusko

Cena primátora města Ústí nad Labem za interpretaci díla:
F. M. Bartholdy - Duetto z Písní beze slov
Florian Heinish - Německo


Cena ČHF PRAHA za nejlepší interpretaci českého díla:
B. Martinů - 1. část z cyklu Motýli a rajky
Misha Meyer - Jihoafrická Republika

Cena pro nejmladšího účastníka soutěže:
Hsueh Chen Kuo - Taiwan

Stanfordova cena:
Karel Vrtiška - Česká Republika

Cena ZUŠ Evy Randové za interpretaci skladby:
F. Liszta - Uherská rapsodie č. 10
Soniya Yakovenko - Rusko



KONCERT VÍTĚZŮ  
   
1. Chanel du Toit  C. Tailor - Skřítek
2. Misha Meyer B. Martinů - Motýli a rajky – 1. část
3. Florian Heinish   J. S. Bach - Invence c moll  
  J. Haydn - Sonata F dur – 1. věta  
  F. M. Bartholdy - Duetto z Písní beze slov
4. Victor Klioutchnikov    L. van Beethoven - 3 Bagatelly
  D. Š ostakovič - 4 Preludia
5. Sonyia Yakovenko   F. Liszt - Uherská rapsodie č. 1O
6. Karel Vrtiška   C. Debussy - Ohňostroj
7. Darko Varga    F. Chopin - Rondo Es dur




BODOVÁ HODNOCENÍ FINALISTŮ - 2002

 


© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.