Čeština   English  

40. ROČNÍK 2007

Souhrnné informace z mezinárodní klavírní soutěže  
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE -
15. - 16. listopadu 2007 


POROTA

Předseda poroty   
Petr Slavík  Česká republika
   
Členové  
Milan Langer  Česká republika
Monika Tugendliebová  Česká republika
Valerie Houdjakov  Rakousko
Irina Fojtíková-Kondratenko  Česká republika/Lotyšsko
Sigrid Lehmstedt   Německo
Svetlana Zakharova  Ukrajina
   
Tajemnice   
Michaela Ozomová Česká republika

 

STÁT / ÚČASTNÍCI

I. KATEGORIE

II. KATEGORIE

III. KATEGORIE

       

Česká republika (CZ)

7

8

5

Estonsko

 -  -

1

Chorvatsko

 -  -

1

Irsko

 -

1

 -

Jihoafrická republika

   -

1

Litva

1

 -

2

Německo

2

2

1

Polsko

2

4

1

Rakousko

 -  -

1

Rusko

2

2

2

Slovenská republika (SK)

-

 -

1

Srbsko

1

 -  -

Taiwan

1

1

3

Ukrajina

3

2

3

       

CELKEM

19

20

22

 


 
    VÝSLEDKOVÁ LISTINA                    
                         
    I. KATEGORIE       II. KATEGORIE       III. KATEGORIE    
                         
  1 Stoliarenko Anastasia   ČR   1 Vojtek Jan   ČR   1 Hausknecht David    ČR  
  2 Czech Marta    Polsko   1 Vrána Tomáš   ČR   1 Kiss Márton Balázs    Rakousko  
  3 Kotula Adam   Polsko   2 Lajdorf Edyta    Polsko   2 Ondrušíková Kateřina    ČR  
  3 Vovchenko Denis    Ukrajina   3 Ritter Tomasz   Polsko   3 Annomuchamedova Kristina Litva  
  ČU Juškaitis Rytis    Litva   ČU Šotkovský Jakub    ČR   3 Handzušová Bára   ČR  
  ČU Oleynik Alina  Ukrajina   ČU Michalski Michal   Polsko   3 Kuzmina Irina    Ukrajina  
    Anufrieva Darya Rusko     Agapova Tatjana Iurevna Rusko   ČU Ngoc  Vu  Německo  
    Bolková Anežka Německo     Bezumnova Darya Rusko   ČU Meckier Dominika   Polsko  
    De Rentiis Christina ČR     Březina Kryštof ČR     Sabelkin Aleks. Maxim   Rusko  
    Gaálová Anna ČR     Bulai Aliaksandra Ukrajina     Coetze Lara JAR  
    Hausknecht Filip ČR     Cejpová Barbora ČR     Dogan Lucija Chorvatsko  
    Hýl Martin Německo     Chen, Rachel   Taiwan     Gromova Julia Estonsko  
    Hyun, Tae-Min Taiwan     Imose Yuka ČR     Chiu, Yu-Wei Taiwan  
    Chiu, Yi-Ying Rusko     Jakabová Marie ČR     Kukharicheva Kateryna Ukrajina  
    Kamaltdinov Tagir ČR     Mc Ginley Meadbh Irsko     Lee, I-Chieh Taiwan  
    Mládek Pavel ČR     Mydlowska Edyta Polsko     Lutsenko Khrystyna Ukrajina  
    Oleynik Alina   Ukrajina     Otáhalová Jana ČR     Makarovskaya Ekaterina Rusko  
    Potocká Kateřina ČR     Wilenskaja Daniella Německo     Punko Olga ČR  
    Shamina Svitlana Srbsko     Wooseok Koh Německo     Radics Gerald SK  
    Schejbal Radek ČR     Yevlampyeva Anna Ukrajina     Sabelkin Aleks. Maxim  Rusko  
    Stoliarenko Anastasia Ukrajina             Yang, Yi-Hsin Taiwan  
    Stupavski Marek ČR             Žemaityté Gabrielé Litva  
 


Absolutním vítězem se stal David Hausknecht z České republiky



ZVLÁŠTNÍ CENY

Hlavní cena VIRTUOSI 2007 pro absolutního vítěze. Cenu věnuje Statutární město Ústí nad Labem:
David Hausknecht

Cena MŠMT ČR pro nejúspěšnějšího českého pedagoga:
Jitka Němcová

Cena hejtmana Ústeckého kraje za mimořádný výkon v soutěži:
Tomáš Vrána

Cena ředitele Mezinárodní klavírní soutěže Virtuosi Per Musica di Pianoforte absolutnímu vítězi soutěže:
David Hausknecht

Cena generálního sponzora SPOLCHEMIE Ústí nad Labem za interpretaci skladby:
F. Liszt - Uherská Rapsodie No. 13 

Márton Balázs Kiss

Cena primátora města Ústí nad Labem za interpretaci skladby:
A. Ginastera - Danza del gaucho matrero 

Tomasz Ritter - Polsko

Cena Českého Hudebního Fondu za interpretaci skladby:
J. V. H. Voříšek - Rapsodie As dur 

Tomáš Vrána

Ceny starosty městského obvodu Ústí nad Labem-město za interpretaci skladbeb:
L. van Beethoven - Sonáta Pathetická-3.věta

Edyta Lajdorf 

W. A. Mozart - Rondo D dur
Anastasia Stoliarenko

W. A. Mozart - Sonáta C dur - 1. věta
Jan Vojtek

Cena pro nejmladšího účastníka:
Anna Gaálová 

Cena 40. ročníku VMP za vynikající pedagogické výsledky v soutěži:
Irina Fojtíková Kondratenko - Česká republika/Lotyšsko

 

KONCERT VÍTĚZŮ  
   
1. W. A. Mozart - Rondo D dur   Anastasia Stoliarenko
2. W. A. Mozart - Sonáta C dur (1. věta)  Jan Vojtek
3. L. van Beethoven - Sonáta Pathetická (3.věta)   Edyta Lajdorf
4. J. V. H. Voříšek - Rapsodie As dur   Tomáš Vrána
5. A.Ginastera - Danza del gauchomatrero   Tomasz Ritter
6. F.Liszt - Uherská Rapsodie No. 13   Márton Balázs Kiss 
7. C.Debussy - Vřesy, Ohňostroj  David Hausknecht



BODOVÁ HODNOCENÍ FINALISTŮ - 2007



 

 

© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.