Čeština   English  

44. ROČNÍK 2011

Souhrnné informace z mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE 
10. - 11.  listopadu 2011
 


POROTA


Předseda   
Petr Slavík  Česká republika
   
Milan Langer Česká republika
Valeria Houdjakov Rakousko
Rieko  Yoshizumi  Japonsko
Sigrid Lehmstedt  Německo
Irina Fojtíková Kondratenko  Česká republika/Lotyšsko
Jane Magrath USA
   
Tajemník  
Radim Škvára Česká republika




STÁT / ÚČASTNÍCI I. KATEGORIE I. KATEGORIE I. KATEGORIE
       
Česká republika (ČR) 5 6 2
Ázerbájdžán  - 1  -
Bulharsko  -  - 1
Itálie  - 1  -
Jihoafrická republika 1 3 2
Kypr  -  - 1
Německo 1  -  -
Rusko 2 2 2
Polsko 1 - -
Srbsko  - 1 1
Turecko 1 1  -
       
CELKEM 10 15 9
 



    VÝSLEDKOVÁ LISTINA                  
                       
    I. KATEGORIE       II. KATEGORIE       III. KATEGORIE  
                       
  1 Frič Roman    ČR   1 Schwamová Natalie    ČR   1 Malysheva Yelizaveta    Rusko
  2 Strejcová Eva    ČR   2 Villalva Alessandro    Itálie   1 Maruskova Anna-Emília   Kypr
  2 Ayvazyan Kristine    ČR   2 Šumníková Marie   ČR   2 Radić Viktor    Srbsko
  3 Praženica Pavol    ČR   2 Zukal Matouš    ČR   3 Potocká Kateřina    ČR
    Batu Yildrim Turecko   2 Sevortyan Varvara   Rusko     Andringa Jana Bulharsko
    Du Toit Colette  JAR   3 Schaap Jolandi   JAR     Bazalová Dominika ČR
    Mottlová Adéla ČR     Dmitry Filin Rusko     De Jager Jacobus JAR
    Nabatova Yulia Rusko     Hurly Jordyn JAR     Lezanti van Sittert JAR
    Oleszak Michal Polsko     Kalábová Tereza ČR     Tran Dieu An Rusko
    Tran Dieu Linh Rusko     Karagözlü Mehmet Tay Turecko        
            Komosná Barbora ČR        
            Kulišič Danilo Srbsko        
            Manafzade Atabala Azerbajdžán        
            Trávníčková Ema ČR        
            Van der Walt Theunitha  JAR        
 


Absolutním vítězem se stala Natalie Schwamová z České republiky
 

 
ZVLÁŠTNÍ CENY

Hlavní cena VIRTUOSI 2010 pro absolutniho vitěze věnovaná statutarním městem Ústí nad Labem:
Natalie Schwamová


Cena MŠMT ČR pro nejúspěšnějšího českého pedagoga:
Milan Langer


Cena hejtmanky Ústeckého kraje za stylovou interpretaci skladby:
S. Rachmaninov - Etude-tableau es moll
Varvara Sevortyan 


Cena primátora města Ústí nad Labem za vynikající interpretaci skladby:
F. Liszt - Valse Impromptu
Marie Šumníková 


Cena starosty MO Ústí nad Labem - město, za interpretaci skladby:
J. S. Bach - Preludium z Angl. suity g moll
Alessandro Villava


Cena Českého Hudebního Fondu za vynikající interpretaci skladby:
K. Slavický - Malá etuda č. 6
Kristine Ayvazyan


Cena ZUŠ Evy Randové za interpretaci skladby:
D. Scarlatti - Sonata B dur ( Allegretto )
Eva Strejcová


Cena pro nejmladšího účastníka :
Batu Yildrim


 KONCERT VÍTĚZŮ

 1.  D. Scarlatti

Sonata d moll

 

Michal Oleszak - Polsko

 2.  J. S. Bach

Preludium z Angl suity g moll

Alessandro Villava - Itálie

 3.  W. A. Mozart

Sonata B dur - Allegretto

Eva Strejcová - Česká republika

 4.  I. Berkovič

Variace a moll na téma Paganini

Roman Frič - Česká republika

 5.  K. Slavický

Malá etuda č. 6

 

Kristine Ayvazyan - Česká republika

 6.  J. Haydn

Sonata Es dur (1. věta)

 

Yelizaveta Malysheva - Rusko

 7.  L. van Beethoven

Sonata F dur Op. 10, č. 2

Anna-Emília Maruskova - Kypr

 8.  S. Rachmaninov 

Etuda - obraz es moll

 

Varvara Sevortyan - Rusko

 9.  F. Liszt

Valse Impromptu

 

Marie Šumníková - Česká republika

10. L. van Beethoven

Rondo a capriccio Op.129

Natalie Schwamová - Česká republika

      S. Rachmaninov

Preludium g moll                                   



 

BODOVÁ HODNOCENÍ FINALISTŮ - 2011

© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.