Čeština   English  

46. ROČNÍK 2013

Souhrnné informace z mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE 
20. - 21. listopadu 2013



POROTA


Předseda  
Martin Kasík   Česká republika
   
Členové  
Peter Čerman Slovenská republika
Christian Meinel Německo
Irina Fojtíková Kondratenko  Česká republika/Lotyšsko 
Valerie Houdjakov Rakousko
Svetlana Zakharova Ukrajina
Masumi Sakagami Japonsko
   
Tajemník poroty  
Radim Škvára Česká republika

 

 

STÁT / ÚČASTNÍCI

I. KATEGORIE

II. KATEGORIE

III. KATEGORIE

IV. KATEGORIE

 

 

 

 

 

Česká republika

1

4

3

3

Bělorusko

1

1

 

 

Gruzie

 

 

1

 

Holandsko

 

 

 

1

Itálie

 

1

 

1

Japonsko

 

 

1

 

Jihoafrická republika

 

 

1

 

Litva

 

 

2

 

Německo

 

 

1

2

Polsko

 

1

 

1

Rusko

1

 

2

 

Slovenská republika

 

1

 

 

Srbsko

 

 

 

2

Ukrajina

1

 

1

 

 

 

 

 

 

CELKEM

4

8

12

9

 


 

    VÝSLEDKOVÁ LISTINA            
                 
    I. KATEGORIE       II. KATEGORIE    
                 
  1 Gevorgyan Eva  Rusko   1 Čmejla Jan ČR  
  2 Hoang Yen My ČR   2 Martinelli Riccardo Itálie  
  3 Bilytska Oleksandra Ukrajina   3 Jaklová Veronika ČR  
    Laipich Matsvei Bělorusko   3 Nagy Szilárd  SK  
          ČU_1 Czajka Julia  Polsko  
          ČU_1 Šponarová Klára ČR  
          ČU Trukhanovich Valeryia Bělorusko  
          ČU Koudelková Magdaléna  ČR  
                 
    I. KATEGORIE       IV. Kategorie    
                 
  1 Projahn Elias Friedrich  Německo   1 Radevski Dorde Srbsko  
  2 Strejcová Eva  ČR   2 Zukal Matouš ČR  
  2 Togo,Saki  Japonsko   2 Šumníková Marie ČR  
  3 Gražinis Adomas Litva   2 Ratiu Emanuel Německo  
  3 Janková Josefína ČR   3 Szirtes Máté Amadé Německo  
  3 Zarifullina Adeliia  Rusko   3 Kulišič Danilo Srbsko  
  ČU_1 Bajoraité Gabriele Agille  Litva   ČU_1 Thiel Mikolaj  Polsko  
  ČU Andreeva Yana Rusko   ČU_1 Danza Antonio  Itálie  
  ČU Du Toit Colette JAR   ČU Kaptein Alexandra Holandsko  
    Nevole Josef ČR   ČU Trávníčková Ema ČR  
    Shokina Sofiia Ukrajina          
    Tskitishvili Medea Gruzie          



Absolutním vítězem se stal Projahn Elias Friedrich z Německa

 


ZVLÁŠTNÍ CENY

Hlavní cena pro absolutního vítěze soutěže věnovaná statutárním městem Ústí nad Labem:
Projahn Elias Friedrich

Cena MŠMT ČR pro nejúspěšnějšího českého pedagoga:
Vejvodová Taťána

 

Cena primátora města Ústí nad Labem za interpretaci skladby:
S. Rachmaninov - Etude Tableau a moll op. 39 no. 6
Radevski Dorde

 

Cena hejtmana  Ústeckého kraje za interpretaci skladby:
J. S. Bach - Francouzská suita no. 6 E dur
Projahn Elias Friedrich

 

Cena senátora parlamentu České republiky za interpretaci skladby:
F. Chopin - Nocturno E dur op. 15 no. 2
Šumníková Marie

 

Cena starosty MO Ústí nad Labem – město za interpretaci skladby:
B. Bartók - 6 Rumunských tanců
Martinelli Riccardo

 

Cena ředitele soutěže za interpretaci skladby:
F. Chopin - Nocturno no. 21 c moll op. Posth.
Gevorgyan Eva

 

Cena starostky MO Ústí nad Labem – Střekov za interpretaci skladby:
F. Schubert - Impromptu B dur op. 142
Togo,Saki


Cena Českého Hudebního Fondu za vynikající interpretaci české skladby:
B. Smetana - Polka a moll
Zukal Matouš

 

Cena ZUŠ Evy Randové za interpretaci skladby:
W. A. Mozart - Sonáta C dur KV. 309 (1. věta)
Čmejla Jan

 

Cena prof. Siegrid Lehmstedt za interpretaci skladby:
A. Argensky- Romance
Hoang Yen My

 

Cena pro nejmladšího účastníka:
Gevorgyan Eva

 

 

KONCERT VÍTĚZŮ  
   
1. F. Chopin - Nocturno no. 21 c moll op.Posth Gevorgyan Eva
2. A. Arensky - Romance Hoang Yen My 
3. B. Bartók - 6 Dance Rumene   Martinelli Riccardo
4. W. A. Mozart - Sonáta C dur-1. věta-KV 309 Čmejla Jan
5. F. Schubert - Impromptu – B dur op. 142 Togo,Saki
6. B. Smetana - Polka a moll Zukal Matouš  
7. F. Chopin - Nocturno E dur op. 15 no. 2 Šumníková Marie
8. S. Rachmaninov - Prelude gis moll op. 32  
                                          Etuda - tableau a moll op. 39 no. 6  Radevski Dorde
9. J. S. Bach - Francouzská suita (Bourée, Menuet, Gigue)  
     F. Chopin - Etuda cis moll op. 10 no.4  
     G. Bacewicz - Etuda no. 9  Projahn Elias Friedrich 

 

 

 

 

 

Bodová hodnocení finalistů 2013

© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.