Čeština   English  

47. ROČNÍK 2014

Souhrnné informace z mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE
20. - 21. listopadu 2014


POROTA

Předseda  
Martin Kasík  Česká republika
   
Členové  
Christian Meinel  Německo
Dragomir Bratić   Srbsko
Irina Kondratenko -  Česká republika/Lotyšsko
Valerie Houdjakov -  Rakousko
Marian Sobula -  Polsko
Luisa Grillo -  Itálie
   
Tajemnice  
Michaela Klapková Ozomová Česká republika

 

STÁT / ÚČASTNÍCI

I. KATEGORIE

II. KATEGORIE

III. KATEGORIE

IV. KATEGORIE

 

 

 

 

 

Česká republika (ČR)

1

5

6

1

Bulharsko

 -

-

 -

1

Gruzie

 -

1

1

 

Chorvatsko

 -

 -

 -

1

Itálie

1

 -

1

 -

Jihoafrická republika (JAR)

 -

 -

1

-

Litva

 -

1

 -

1

Německo

 -

 -

 -

1

Polsko

1

2

1

2

Rakousko

 -

 -

-

1

Rusko

 -

1

 -

1

Řecko

1

-

 -

-

Slovinsko

 -

 -

 -

-

Srbsko

 -

 -

 -

-

Turecko

 -

 -

 -

1

Ukrajina

-

2

1

-

 

 

 

 

 

CELKEM

4

12

11

10





    VÝSLEDKOVÁ LISTINA            
                 
    I. KATEGORIE       II. KATEGORIE    
                 
  1 Donato Sofia  Itálie   1 Kliuchereva Anastasiya Rusko  
  1 Szindzielorz Alicija Polsko   1 Lytvynova- Müllerman Emiliya Ukrajina  
  2 Lysenkova Elizabeth Rakousko   1 Stoklasová Rozálie  ČR  
    Vakalos Evgenios  Řecko   2 Bagar Radek ČR  
    Makhavendrikova Mariia Rusko   2 Valackaité Guoda Litva  
          2 Jaklová Veronika  ČR  
          3 Mikešová Eliška  ČR  
          ČU Kapczuk Aleksandra  Polsko  
          ČU Czajka Julia  Polsko  
          ČU Dolidze Nini Gruzie  
          ČU Strumpf Jan Edvard  ČR  
            Ivkovič Lucia - Chorvatsko Chorvatsko  
            Češnjevar Ušumović Nastasja Slovinsko  
            Kholodkov Andrii - Ukrajina Ukrajina  
            Vinzent Charlotte - Německo Německo  
                 
    III. kategorie       IV. kategorie    
                 
  1 Sacharevska Kamila  Polsko   1 Klyuchereva Elizaveta  Rusko  
  1 Smoliarová Sára  ČR   2 Maknickas Justas Litva  
  2 Sidamonidze Tsotne Gruzie   2 De Beuckelaer Tom Belgie  
  3 Velmozhina Alexandra  ČR   2 Böhm Robin  ČR  
  3 Martinka Filip   ČR   3 Todorova Angela Bulharsko  
  3 Tkadlčíková Eliška   ČR   ČU Gabryś Katarzyna Polsko  
  ČU Vendrame Magda  Itálie     Abdurrahman Maryam - Rakousko Rakousko  
  ČU Mottlová Adéla   ČR     Dolidze Mate - Gruzie Gruzie  
  ČU Shokina Sofia  Ukrajina     Güçlü Arda - Turecko Turecko  
    Kotlasová Tereza - Česká republika ČR     Wisłocka Barbara - Polsko Polsko  
    Nel Louis - Jihoafrická republika JAR     Alipova Alexandra - Russia Rusko  
    Gay Anastasia - Ukrajina Ukrajina     Khayrutdinov Vladyslav - Ukrajina Ukrajin  
    Jezdimirović Luka - Srbsko Srbsko          
    Rubino Chiara Martina - Německo Německo          
    Staniak Kacper - Polsko Polsko          
    Makhavendrikova Anastasia - Russia Rusko          





Absolutní vítězkou 47. ročníku se stala asoutěžící IV. kategorie Klyuchereva Elizaveta z Ruska, 
která byla ohodnocena rekordním počtem bodů!

 

ZVLÁŠTNÍ CENY     
  

Hlavní cena pro absolutního vítěze soutěže věnovaná statutárním městem Ústí nad Labem:
Klyuchereva Elizaveta - Rusko

 

Cena Velvyslankyně Polské republiky za nejlepší interpretaci díla polského hudebního skladatele:
S. Bortkiewitz- Etuda Op. 15, č. 9
Smoliarová Sára - Česká republika

 

Cena generálního partnera NET4GAS za interpretaci skladby:
N. Rimskij-Korsakov - To nebyl vítr, který vane z hor
Smoliarová Sára - Česká republika

 

Cena MŠMT ČR pro nejúspěšnějšího českého pedagoga:
Kondratenko Irina     

 

Cena primátora města Ústí nad Labem za interpretaci skladby:
G. B. Pescetti - Sonáta c moll
Szindzielorz Alicija - Polsko

 

Cena hejtmana Ústeckého kraje za stylovou interpretaci skladby:
B. Bartók - Children's Dance
Donato Sofia - Itálie

 

Cena senátora Parlamentu České republiky, za interpretaci skladby:
S. Rachmaninov - Preludium Op. 32, č. 12
Kliuchereva Anastasiya - Rusko

 

Cena starosty MO Ústí nad Labem – město, za interpretaci skladby:
W. A. Mozart - Sonáta C dur KV 545
Stoklasová Rozálie - Česká republika

 

Cena ředitele soutěže za interpretaci skladby:
W. A. Mozart - Fantazie d moll
Lytvynova-Müllerman Emiliya - Ukrajina

 

Cena starosty MO Střekov za interpretaci skladby:
B. Bartók - Allegro barbaro
Sidamonidze Tsotne - Gruzie

 

Cena ZUŠ Evy Randové za interpretaci skladby:
S. Rachmaninov - Preludium cis moll Op. 32, č. 2
Maknickas Justas - Litva

 

Cena prof. Sigrid Lehmstedt za interpretaci skladby:
W. A. Mozart - Rondo D dur
Klyuchereva Elizaveta - Rusko

 

Cena Nadace Rybna Palac:
Sacharzewska Kamila - Polsko

Cena pro nejmladšího účastníka:
Lysenkova Elizabeth - Rakousko

 

 

KONCERT VÍTĚZŮ  
   
1. B. Bartók - Dětské tance - výběr Donato Sofia 
2. G. B Pescetti - Sonáta c moll - Moderato Szindzielorz Alicija
3. H. Pachulski - Preludium Op. 8, č. 1  
     N. Laduchin - Včely Stoklasová Rozálie
4. W. . Mozart - Fantasie d moll  Lytvynova - Müllerman Emiliya
5. S. Rachmaninov - Preludium Op. 32, č. 12  Kliuchereva Anastasiya
6. B. Bartók - Allegro barbaro  Sidamonidze Tsotne
7. N. Rimskij-Korsakov - To nebyl vítr, který vane z hor  
    S. Bortkiewitz - Etuda Op. 15, č. 9      Smoliarová Sára
8. I. Stravinskij - Petruška (1. část)   Sacharzewska Kamila
9. S. Rachmaninov  - Preludium cis moll Op. 3, č. 2  Maknickas Justas
10. W. A. Mozart - Rondo D dur  
     N. Paganini / F. Liszt - Etuda Es dur  
S. Rachmaninov / A. Volodos - Italská polka         Klyuchereva Elizaveta



BODOVÁ HODNOCENÍ FINALISTŮ - 2014


© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.