Čeština   English  

48. ROČNÍK 2015

Souhrnné informace z mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE  
19. - 20. listopadu 2015


POROTA

Předseda  
Martin Kasík                  Česká republika
   
Členové  
Dragomir Bratić  Srbsko
Irina Parker   Česká republika/Lotyšsko
Christian Meinel Německo
Rustam Shaykhutdinov   Rusko
Marian Sobula  Polsko
Rieko Yoshizumi  Japonsko
   
Tajemnice  
Michaela Klapková Ozomová Česká republika


 

STÁT / ÚČASTNÍCI

I. KATEGORIE

II. KATEGORIE

III. KATEGORIE

IV. KATEGORIE

Česká republika (ČR)

2

3

2

3

Bělorusko

1

 -  -  -

Bulharsko

1

 -

1

 -

Estonsko

1

 -

2

 -

Chorvatsko

   -

1

 -

Itálie

2

3

1

 -

Jihoafrická republika (JAR)

 -  -  -

1

Maďarsko

 -  -

1

 -

Makedonie

 -  -

1

 -

Mexiko

 -  -  -

1

Německo

 -

1

1

3

Polsko

 -

1

 

4

Rakousko

2

1

1

 -

Rumunsko

1

 -  -  -

Rusko

3

1

3

2

Slovinsko

 -

1

 -  -

Srbsko

 -  -

2

3

Turecko

1

 -  -  -

Ukrajina

 -  -

1

1

 

       

CELKEM

14

11

17

18

 

 

  VÝSLEDKOVÁ LISTINA          
             
  I. KATEGORIE       II. KATEGORIE  
             
1 Schulmeister Jan  ČR   1 Oparin Egor  Rusko
1 Ishmetyeva Alena  Rusko   1 Czerwiński Piotr Polsko
1 Weller Emi Rakousko   2 Weller Max  Rakousko
2 Shafar Tali Bělorusko   2 Dipaola Alessandro  Itálie
2 Vassilev Ivaylo Bulharsko   3 Hoang Yen My ČR
2 Petrů Valérie  ČR   3 Mikešová Eliška ČR
3 Loginova Anastasiia Rusko   ČU Mari Sofia Itálie
ČU Giurcanu Theodor Rumunsko        
ČU Blümel Soley   Rakousko        
  Lysenkova Elisabeth  Rakousko        
             
  III. kategorie       IV. kategorie  
             
1 Dalibaltayan Arsen Chorvatsko   1 cena nebyla udělena  
1 Acimovic Vladimir  Srbsko   2 Janković Aleksa Srbsko
1 Kolesnikova Elena  Rusko   2 Knoulichová Anna  ČR
1 Dazhaeva Anisa  Rusko   3 Kalinina Juliia Rusko
2 Karakas Benedek Kelton  Maďarsko   3 Janková Josefína ČR
2 Martinelli Riccardo Itálie   3 Świtalski Ziemowit  Polsko
2 Zhogovska Dani  Makedonie   ČU Frič Roman  ČR
3 Fatejev Nikita  Estonsko     Du Toit Colette  JAR
3 Bobotsov Mario Bulharsko     Frolov Vasilii  Rusko
3 Jaklová Veronika ČR     Ganczar Dawid  Polsko
ČU Kravtcova Daria  Rusko     Guerrero Santiago Mexiko
ČU Rozhestvenna Olena Ukrajina     Wisłocka Barbara Polsko
ČU Čavić Sergej Srbsko     Dornik Nadja Srbsko
  Asoskova Viola Estonsko     Vinzet Cyril  Německo
  Brunner Leopold Frederic Německo        
  Druml Ania Německo        
  Tkadlčíková Eliška ČR        
             

 


Absolutním vítězem 48. ročníku se stal Arsen Dalibaltayan z Chorvatska



ZVLÁŠTNÍ CENY

 
Hlavní cena VIRTUOSI 2015 pro absolutního vítěze. Cenu věnuje Ústecký kraj a město Ústí nad Labem:
Arsen Dalibaltayan
 
Cena generálního partnera NET4GAS za interpretaci skladby:
J. Haydn - Sonáta C dur Hob. XVI:1
Alena Ishmetyeva
 
Cena profesorky Evy Randové, za interpretaci skladby:
J. S. Bach - Toccata e moll BWV 914
Arsen Dalibaltayan
 
Cena hejtmana Ústeckého kraje, za stylovou interpretaci skladby:
S. Rachmaninov - Barkarola op. 10 č. 3         
Egor Oparin  
 
Cena primátorky města Ústí nad Labem, za vynikající interpretaci skladby:
F. Liszt - Koncertní etuda "Rej skřítků"
Elena Kolesnikova
 
Cena senátora Parlamentu České republiky, za interpretaci skladby:
F. Chopin - Fantasie - Impromptu cis moll op. 66
Piotr Czerwiński
 
Cena starosty MO Ústí nad Labem – město, za interpretaci skladby: 
C. Debussy - Pahorky Anacapri
Vladimir Acimovic
 
Cena ředitele soutěže, za interpretaci skladby:
J. Haydn - Sonáta C dur Hob. XVI - 1. věta
Anisa Dazhaeva
 
ZUŠ Evy Randové, za interpretaci skladby:
J. S. Bach - Dvouhlasá invence a moll č. 13
Emil Weller
 
Cena prof. Siegrid Lehmstedt, za interpretaci skladby:
F. Liszt - Valse - Impromptu
Karakas Benedek Kelton

Cena Nadace Rybna Palace za provedení programu 2. kola
Jan Schulmeister
 
Cena Naděje
Santiago Guerrero

Cena pro nejmladšího účastníka:
Soley Blümel
 

 

KONCERT VÍTĚZŮ  
   
1. J. S. Bach - Invention in a-moll No. 13 Emil Weller  
2. C. Debussy - The Little Nigger Alena Ishmetyeva  
3. D. Alexander - Zigzag Jan Schulmeister 
K. Slavický - Etude No. 3  
4. F. Chopin - Fantasie-Impromptu cis-moll Op.66 Piotr Czerwiński 
5. S. Rachmaninoff - Barcarolle Op. 10, No. 3 Egor Oparin  
6. F. Liszt - Valse - Impromptu Karakas Benedek Kelton  
7. J. Haydn - Sonata C dur Hob. XVI (1st mov.) Anisa Dazhaeva  
8. F. Liszt - Concert etude "Gnomenreigen" Elena Kolesnikova  
9. C. Debussy - Les collines d´Anacapri Vladimir Acimovic 
10. J. S. Bach - Toccata e-moll BWV 914 Arsen Dalibaltayan  

 

 

BODOVÁ HODNOCENÍ FINALISTŮ 2015



© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.