Čeština   English  

49. ROČNÍK 2016

Souhrnné informace z mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE 
9. - 11. listopadu 2016


POROTA

Předseda  
Martin Kasík                  Česká republika
   
Členové  
Dragomir Bratic  Srbsko
Christian Meinel  Německo
Irina Parker Česká republika/Lotyšsko
Rustam Shaykhutdinov  Rusko
Jan Simon  Česká republika 
Marian Sobula  Polsko
   
Tajemnice  
Michaela Klapková Ozomová   Česká republika

 

STÁT / ÚČASTNÍCI

I. KATEGORIE

II. KATEGORIE

III. KATEGORIE

IV. KATEGORIE

 

 

 

 

 

Česká republika 

2

3

10

7

Bělorusko 

1

1

-

-

Bulharsko 

-

-

1

1

Estonsko 

-

1

1

-

Francie 

-

-

1

-

Chorvatsko 

1

-

-

2

Itálie 

1

1

2

-

Litva 

-

-

1

1

Maďarsko 

1

 

 

 

Polsko 

1

3

2

3

Rakousko 

1

-

-

1

Rumunsko 

1

-

-

-

Rusko 

1

1

-

1

Srbsko 

1

1

-

3

Ukrajina 

1

-

1

-

 

 

 

 

 

CELKEM 

12

11

19

19

 

 

  VÝSLEDKOVÁ LISTINA        
           
  CATEGORY I     CATEGORY II  
           
   1 Yakimov Simon ČR  1 Miljuš Una Srbsko
   2 Shymchak Anastasiya  Bělorusko  1 Dipaola Alessandro Itálie
   2 Pochebut Yelyzaveta Ukrajina  2 Horáková Tereza ČR
   3 Mihailović Vuk Srbsko  2 Rolbinova Alice Rusko
   3 Cheng Chu Bo Itálie  2 Horáková Eliška ČR
   3 Wójcik Julia Polsko  3 Ślimak Bartłomiej Polsko
  ČU Goreta Eva Chorvatsko  3 Pirog  Angelina Bělorusko
  Kašparová Emílie ČR ČU Verriez Lilla Mónika Maďarsko
  Kutina Maria Rusko   Kampfová Vanesa ČR
  Mincu Teodora Ioana Rumunsko   Kieca Dominik Polsko
  Staykov Veronika Rakousko   Meitus Kadri Estonsko
  Verriez Lilla Mónika Maďarsko   Parwa Bartłomiej Polsko
           
  CATEGORY III     CATEGORY IV  
           
   1 prize not awarded .......  1 Smoliarová Sára ČR
   2 Zakrzewski Adam  Polsko  1 Dvarionaité Elžbieta Litva
   2 Martinelli Riccardo Itálie  1 Chudada Martin ČR
   2 Vassilenko Valeria Bulharsko  1 McCargow Anna Rusko
   3 Stoklasová Rozálie ČR  1 Praženica Pavol ČR
  ČU Tseng Ai ČR  2 Martinka Filip ČR
  ČU Tuček Ondřej ČR  3 Jezdimirović Luka Srbsko
  ČU Jaklová Veronika ČR  3 Cosnefroy Maura ČR
  ČU Francová Klára ČR  3 Kašnar Lucija  Chorvatsko
  ČU Zhang Emma Yilin Itálie ČU Tkadlčíková Eliška ČR
  Dugelay Liam Francie   Antova Alexa Rakousko
  Durčák Jakub ČR   Dragićević Maša Srbsko
  Gudelyté Guste Litva   Drofenik Matija Chorvatsko
  Chori Albina Ukrajina   Horáková Aneta ČR
  Asoskova Viola Estonsko   Chernishkova Sofie Bulharsko
  Kholodkov Andrii Ukrajina   Janković Aleksa Srbsko
  Koudelková Magdaléna ČR   Ležohupski Dominik Polsko
  Ležohupski Jakub Polsko   Obrzut Aleksandra Anna Polsko
  Mikešová Eliška ČR   Trzebiatowska Natalia Polsko
  Strumpf Jan Edward ČR/SR      



Absolutní vítězkou 49. ročníku se stala Sára Smoliarová z České republiky

 

ZVLÁŠTNÍ CENY

Hlavní cena 49. ročníku VIRTUOSI pro absolutního vítěze.Cenu věnuje Ústecký kraj a statutární město Ústí nad Labem

Smoliarová Sára - Česká republika

 

Cena hejtmana Ústeckého kraje, za stylovou interpretaci skladby:

F. Poulenc: Toccata     

Martinka Filip - Česká republika                       

 

Cena generálního partnera NET4GAS:

W. A. Mozart: Sonáta F dur KV 332

Praženica Pavol - Česká republika

 

Cena pro nejúspěšnějšího českého pedagoga:

Irina Parker

 

Cena pro nejúspěšnějšího českého účastníka:

Smoliarová Sára - Česká republika

 

Cena primátorky města Ústí nad Labem, za vynikající interpretaci skladby:

L. v. Beethoven: Rondo G dur op. 129

McCargow Anna - Rusko


Cena senátora Parlamentu České republiky, za interpretaci skladby:

S. Prokofjev: Sonáta č. 3 a moll

Chudada Martin - Česká republika / Slovenská republika                                           

 

Cena starosty MO Ústí nad Labem –město, za interpretaci skladby:

L. v. Beethoven: Sonáta c moll op. 10 č. 1

Miljuš Una - Srbsko                      

Cena ředitele soutěže, za interpretaci skladby:

F. Liszt:Valse oubliée č. 1

Dipaola Alessandro - Itálie

 

Cena Nadace Rybna Palace za provedení programu 2. kola

Dvarionaité Elžbieta - Litva

Cena ZUŠ Evy Randové, za interpretaci skladby:

W. A. Mozart: Vídeňská sonatina C dur

Yakimov Simon - Česká republika

 

Cena prof. Siegrid Lehmstedt, za interpretaci skladby:

L. v. Beethoven: Sonáta F dur op. 10 č. 2

Dvarionaité Elžbieta - Litva

 

Cena pro nejmladšího účastníka:

Mihailović Vuk - Srbsko

 

KONCERT VÍTĚZŮ

PROGRAM

 

1. W. A. Mozart: Vídeňská sonatina C dur, 1., 2., 4. věta

Simon Yakhimov 

2. F. Liszt: Zapomenutý valčík č. 1

Alessandro Dipaola

 

3. L. v. Beethoven: Sonáta c moll op. 10 č. 1, 1. věta

Una Miljuš

 

4. F. Poulenc: Toccata

Filip Martinka 

 

5. W. A. Mozart: Sonáta F dur K 332, 3. věta

Pavol Praženica

 

6. L. v. Beethoven: Rondo G dur op. 129

Anna McCargow

 

7. S. Prokofjev: Sonáta č. 3, op. 28

Martin Chudada

 

8. L. v. Beethoven: Sonáta F dur op. 10 č. 2, 2. a 3. věta

Elžbieta Dvarionaité 

 

9. D. Scarlatti: Sonáta f moll K 466

S. V. Rachmaninov: Etuda - obraz g moll op. 33 č. 7

C. Debussy: Etuda pro osm prstů

Sára Smoliarová 

 

CELKOVÉ BODOVÁNÍ

© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.