Čeština   English  

9. ROČNÍK 1976

Souhrnné informace z Mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE 
4. - 7. listopadu 1976



POROTA

Předseda  
Pavel Štěpán  Praha
   
Členové  
V. Čanová  Ostrava
J. Čermák  Teplice
K. Havlíková   Bratislava
E. Kleinová   Praha
L. Melkusová   Praha
E. Pappová  Bratislava
J. Skovajsa   Kroměříž
V. Topinka  Praha



STÁT / ÚČASTNÍCI

1. kategorie

2. kategorie

3. kategorie

       

ČSSR

32

20

14

Bulharsko

 -

2

3

Estonsko

 - 3

3

Litva

 - 1

1

Maďarsko

2

2

1

NDR

2

3

4

Polsko

1

1

1

SSSR

 

 -

 -
       

CELKEM

37

32

27





  VÝSLEDKOVÁ LISTINA                  
                     
  I. KATEGORIE       II. KATEGORIE       III. KATEGORIE  
                     
1 Šabaka Luděk    ČSSR   1 Paulechová Zuzana  ČSSR   1 Schell Kristina  Německo
2 Drobílková Jitka    ČSSR   1 Patočková Jana    ČSSR   2 Vainmaa Lauri    Estonsko
2 Pecikieviczová Monika   ČSSR   1 Juliová Jana   ČSSR   2 Seppo Heili   Estonsko
3 Krauser Almouth   Německo   2 Filipova Lala    Rusko   3 Klepáč Jaromír    ČSSR
3 Tunde Csoba  Maďarsko   2 Kováč Ivan   ČSSR   3 Piirsalu Riina   Estonsko
3 Kotek Martin   ČSSR   2 Dimitrova Radoslava     Bulharsko   ČU_1 Michailova Mil. Savina   Bulharsko
3 Papp Rita    Maďarsko   3 cena nebyla udělena ............   ČU_1 Macharáčková Jana ČSSR
ČU_1 Kmeťo Marian ČSSR   ČU Nováková Iva ČSSR   ČU_1 Plhalová Blanka ČSSR
ČU_1 Kistyová Ĺubica ČSSR     Hýsek Miloš ČSSR   ČU_1 Koleva Mal.Manova Bulharsko
ČU_1 Škoda Ondřej ČSSR     Krasimirova Kürktschüska  Bulharsko   ČU_1 Spasowa Lj.Christowa  Bulharsko
ČU Berki Petr ČSSR     Pfordte Stephan  Německo   ČU Gottlebe Ulrike   Německo
ČU Schühlerová Aranka ČSSR     Pócza Julianna  Maďarsko   ČU Kanczyk Michal  Polsko
ČU Petsch Christine Německo     Fischbeck Dirk  Německo   ČU Urbánek Boris  ČSSR
  Kociánová Lucie ČSSR     Suchomelová Jana ČSSR     Krűsmann Pille Litva
  Switala Wojciech Polsko     Smékal Leo ČSSR     Glātzer Udo Německo
  Rezek Michal ČSSR     Karlíková Eva ČSSR     Klukon Beatrix o Maďarsko
  Biegelbauerová Mária ČSSR     Saturyová Dana ČSSR     Machajdíková Daniela ČSSR
  Kutalová Hana ČSSR     Dvořáková Markéta ČSSR     Doubková Viera ČSSR
  Vido Štefan ČSSR     Šeryševa Irina  SSSR     Starke Antje - NDR Německo
  Jirovský Marek ČSSR     Salusová Olga ČSSR     Pačesová Milada ČSSR
  Ardašev Igor ČSSR     Staňková Eva ČSSR     Žáková Zuzana ČSSR
  Kadlecová Martina ČSSR     Donová Ivana ČSSR     Ukropec Tibor ČSSR
  Vtípilová Romana ČSSR     Sochorová Helena ČSSR     Brincková Olga ČSSR
  Figurová Ĺubica ČSSR     Plosová Jana ČSSR     Tarešová Dagmar ČSSR
  Hloušek Oldřich ČSSR     Hornová Zora ČSSR     Šimlíková Eva ČSSR
  Štefánková Adriana ČSSR     Bultasová Alena ČSSR     Bystřická Eva ČSSR
  Šmaus Petr ČSSR     Šauerová Ingrid ČSSR     Očkajáková Miriam ČSSR
  Klečatský Zbyněk ČSSR     Preislerová Pavlína ČSSR     Hajós András   Maďarsko
  Sahlicová Ingrid ČSSR                
  Mészaros Tibor ČSSR                
  Brožková Jana ČSSR                
  Martinovičová Regina ČSSR                
  Janda Robert ČSSR                
  Stadtherr Vilém ČSSR                
  Stehlík Marcel ČSSR                
  Cvachová Gabriela ČSSR                
  Schāschterová Ingrid ČSSR                
 

 
Absolutním vítězem se stala Schell Christina z Německé demokratické republiky

 


ZVLÁŠTNÍ CENY

Cena pro absolutního vítěze:
Schell Christina - NDR

 
Cena pro nejlepšího československého účastníka:
Šabaka Luděk

 
Cena ministerstva školství pro učitele nejlepšího československého účastníka:
Čanecký Ondřej

 


  KONCERT VÍTĚZŮ
   
1. Jitka Drobílková   L. van Beethoven: Sonatina f moll (1. věta)
2. Monika Pecikiewiczová   V. Novák: Tři skladby z cyklu Mládí
3. Luděk Šabaka   R. Glier: Preludium Des dur
  B. Bartók: Pohádka o mušce, 3 bulharské tance
4. Lala Filippova  A. Arne: Andante
                             W. A. Mozart: 12 variací C dur
5. Ivan Kováč   F. Liszt: Puszta vehmut
  P. Eben: Malé portréty: Rozhodný, Odvážný, Bezohledný
6. Ewgenia Dimitrowa Radoslawowa G. F. Hāndel: Aria s variacemi
7. Jana Juliová   J. Mašek: Capriccio zvané Honba
8. Jana Potočková   J. S. Bach: Tři duety
9. Zuzana Paulechová   M. I. Glinka: Variace - Slavík
10. Lauri Vāinmaa  J. S. Bach: Partita c moll
11. Heili Seppo   J. S. Bach. Preludium a fuga Fis dur

© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.