Statut soutěže
I. ZÁKLADNÍ USTANOVENÍ
- Mezinárodní klavírní soutěž Virtuosi per musica di pianoforte (dále jen soutěž, nebo VMP) mladých klavíristů mladších 16 let je vyhlašována každoročně ZUŠ Evy Randové Ústí nad Labem ve spolupráci s Ústeckým krajem a statutárním městem Ústí nad Labem.
- Předsednictvo soutěže je zpravidla sestaveno ze zástupců vyhlašovatelů, kterými jsou:
-
- ředitel ZUŠ Evy Randové
- hejtman Ústeckého kraje
- primátor statutárního města Ústí nad Labem
- zástupce hlavního partnera soutěže
- Soutěž zaštiťuje prezident Virtuosi per musica di pianoforte (dále jen prezident soutěže).
- Organizací soutěže je pověřena Základní umělecká škola Evy Randové W. Churchilla 4, Ústí nad Labem, příspěvková organizace.
- Cílem soutěže je umožnit mladým klavíristům vzájemné srovnání umělecké úrovně jejich výkonů a zároveň umožnit klavírním pedagogům získávat poznatky o úrovni a vývoji metodiky klavírní hry.
II. ORGANIZAČNÍ VÝBOR
- Soutěž zajišťuje organizační výbor, v jehož čele je ředitel soutěže, kterým je ředitel Základní umělecké školy Evy Randové, Ústí nad Labem, W. Churchilla 4, příspěvková organizace (dále jen ředitel). Ředitel informuje prezidenta soutěže o průběhu organizačních příprav.
Funkci prezidenta soutěže většinou vykonává člen Zastupitelstva Ústeckého kraje na základě doporučení organizačního výboru. Obvykle to bývá hejtman Ústeckého kraje.
- Za přípravu a průběh soutěže zodpovídá organizační výbor. První zasedání organizačního výboru svolává ředitel po soutěži v listopadu, a dále v měsíci březnu každého kalendářního soutěžního roku. Členové organizačního výboru vždy po uskutečněném soutěžním ročníku vyhodnocují průběh soutěže.
- Organizační výbor VMP vydává „Soutěžní řád VMP“, který určuje podmínky a pravidla soutěže, a „Jednací řád poroty VMP“, kterým se řídí činnost odborné poroty.
III. POROTA
- Porotu VMP tvoří přední hudební pedagogové a další výrazné osobnosti uměleckého života České republiky a zahraničí. Porota je většinou sedmičlenná, nebo devítičlenná s převahou zahraničních členů. Předsedou poroty je jmenován vždy zástupce České republiky.
- Předsedu poroty jmenuje ředitel soutěže na doporučení organizačního výboru. Po konzultaci s předsedou poroty pak organizační výbor jmenuje i ostatní členy poroty. V případě závažného důvodu absence člena poroty je jmenován porotce nový.
- Složení poroty musí být zveřejněno před zahájením VMP.
- Organizační výbor jmenuje a odvolává členy odborné poroty, jmenuje členy sekretariátu poroty v čele s tajemníkem.
- Předseda a členové poroty jsou povinni seznámit se se Statutem VMP, Soutěžním řádem VMP a Jednacím řádem poroty VMP před zahájením soutěže a jsou povinni se jimi řídit.
- Tajemník poroty má tyto povinnosti a práva:
- účastní se jednání poroty
- organizačně řídí jednání poroty
- zpracovává vyhodnocování výsledků soutěže a ověřuje jejich správnost
- v průběhu soutěže jedná na veřejnosti ve jménu poroty.
7. Sekretariát poroty se sestává zpravidla z tajemníka poroty a zpracovatelů výsledků.
IV. ZÁVĚREČNÉ USTANOVENÍ
- Statut má platnost ode dne jeho vydání do vydání nového statutu soutěže. K případným změnám statutu je zapotřebí souhlasu prezidenta soutěže.
- Pro případ, kdy není jmenován prezident soutěže, přebírá jeho pravomoci ředitel.
- Tento statut je veřejně přístupný v místě a době konání soutěže u tajemníka soutěže, dále pak po celý rok na webových stránkách www.virtuosi-ipc.com
PŘÍLOHY STATUTU:
- Soutěžní řád
- Jednací řád poroty
Statut soutěže schválil:
Ing. Jan Schiller, prezident soutěže
Dne: 15. 9. 2021
STATUT SOUTĚŽE ke stažení v PDF