Čeština   English  

14. ROČNÍK 1981

Souhrnné informace z Mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE
13. - 15. listopadu 1981

 

POROTA

Předseda  
Pavel Štěpán   ČSSR
   
Členové  
M. Kurteva - Bulharsko Bulharsko
J, Kuncová - ČSSR ČSSR
H. Sahling - NDR Německo
E. Fischerová - ČSSR ČSSR
I. Janíčková - ČSSR ČSSR
Z. Kožina - ČSSR ČSSR
Z. Duchoslav - ČSSR ČSSR
E. Pappová - ČSSR ČSSR
J. Duras - ČSSR ČSSR
J. Čermák - ČSSR ČSSR
A. Pyszny - Polsko Polsko
   
Tajemnice    
M. Veselá  ČSSR

 

STÁT / ÚČASTNÍCI

I. KATEGORIE

II. KATEGORIE

III. KATEGORIE

 

 

 

 

ČSSR

23

9

13

Bulharsko

1

2

 -

Estonsko

1

1

 -

Litva

 -

-

2

Maďarsko

1

 -

 -

Německo

1

1

2

Polsko

 -

2

1

Srbsko

 -

1

 

SSSR

1

1

1

 

-

-

-

CELKEM  28  17  19



    VÝSLEDKOVÁ LISTINA                  
                       
    I. KATEGORIE       II. KATEGORIE       III. KATEGORIE  
                       
  1 Přibylová Milada    CSSR   1 Bok Miloš   CSSR   1 Kirvelyté Vaida   Litva
  2 Markevič Ilona   SSSR   1 Laul Indrek    Estonsko   2 Pavlas Dariusz    Polsko
  2 Najdenova Leila   Bulharsko   1 Schumann Kordula   Německo   3 Talimaa Andrius    Litva
  3 Rang Andrus   Estonsko   2 Pipek Dénes   CSSR   3 Ritschel Karin    Německo
  3 Solonkova Ivona   CSSR   ČU_1 Gramatikova Nikoleta    Bulharsko   ČU_1 Zujkina Lilija    SSSR
  ČU_1 Ježková Giovanna   CSSR   ČU_1 Gren Adam   Polsko   ČU_1 Horn Susanne   Německo
  ČU_1 Jiříkovský Petr   CSSR   ČU_1 Hübschmannová Lenka   CSSR   ČU_1 Entrová Dagmar   CSSR
  ČU_1 Rácz Csilla   Maďarsko   ČU_1 Berberjan Tanusch Ester  Bulharsko   ČU Kalusová Ingrid    CSSR
  ČU Braunerová Lenka   CSSR   ČU_1 Gavriljuk Saša   SSSR   ČU Krahulík Václav   CSSR
  ČU Dezortová Monika    CSSR     Janáčková Alena   CSSR   ČU Jermař Milan   CSSR
  ČU Fiedlerová Alice   CSSR     Petre Aleksandra   Srbsko     Mlejnková Petra  CSSR
  ČU Herrmann Thomas    Německo     Kiczka Jacek   Polsko     Zoubková Renata  CSSR
  ČU Kollert Jiří    CSSR     Neuwirthová Martina  CSSR     Chrastinová Veronika  CSSR
    Bednářová Mária  CSSR     Růžička Jiří  CSSR     Hojdová Martina  CSSR
    Beránková Jitka  CSSR     Kováčová Eva  CSSR     Vihan Vladimír  CSSR
    Čech František  CSSR     Peter Martin  CSSR     Stanulová Jana  CSSR
    Dezortová Monika  CSSR     Vaněčková Andrea  CSSR     Pětrošová Hana  CSSR
    Ferencová Zuzana  CSSR     Penk Michal  CSSR     Špunda Alexandr  CSSR
    Hanus Tomáš  CSSR             Kalwarová Renáta  CSSR
    Jelínková Halka  CSSR                
    Kišová Romana  CSSR                
    Novák Petr  CSSR                
    Pavlasová Miloslava  CSSR                
    Pinter Roman  CSSR                
    Pokorná Sabina  CSSR                
    Pokorná Sabina  CSSR                
    Poloková Joanna  CSSR                
    Praženica Pavel  CSSR                
 


Absolutním vítězem se stal Laul Indrek ze SSSR


ZVLÁŠTNÍ CENY

Cena pro absolutního vítěze:
Kirvelyté Vaida - SSSR

Cena pro nejlepšího československého účastníka:
Bok Miloš - ČSSR

Cena za vynikající interpretaciskladby: S. Rachmaninov - Elegie č. 3
Laul Indrek - SSSR


Cena pro nejmladšího účastníka soutěže
Kollert Jiří - ČSSR

Cena Tibora Kátaie
Kirvelyté Vaida - LSSR
 
 
  KONCERT VÍTĚZŮ  
     
1. Kollert Jiří    B. Bartók: Perpetum mobile
2. Rang Andrus   K. Slavický - Melancholický valčík, Toccatina
3. Solonková Ivona   V. Lutoslawski: 2 Bukoliki
4. Naidenowa Leila Petrova   B. Smetana: Lístek do památníku
  L. van Beethoven: Sonata F dur (3. věta)
5. Marchevič Ilona  J. Haydn: Sonata F dur (2. a 3. věta)
6. Přibylová Milada  G. F. Hāndel: Ciaccona s variacemi
7. Pipek Jan   B. Martinů: Valčík  
8. Várjon Dénes   J. S. Bach: Preludium a fuga gis moll
9. Lail Indrek -   S. Rachmaninov: Elegie  
                        D. Šostakovič: Preludium
10. Schumann Cordula  S. Rachmaninov: Elegie  
11. Bok Miloš   D. Scarlatti: Sonata E dur
                         S. Rachmaninov: Humoreska
12. Ritschel Karin   J. S. Bach: Preludium a fuga G dur
13. Talimaa Andrius    J. S. Bach: Francouzská suita E dur (3 části)
14. Pawlas Dariusz   F. Chopin: Rondo a la Mazur F dur
15. Kirvelyté Vaida  D. Šostakovič: Preludium a fuga c moll
                                 V. Barkauskas: Elegie a Fantastická toccata

 
 
 
 

© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.