Čeština   English  

15. ROČNÍK 1982

Souhrnné informace z Mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE 
11. - 14 listopadu 1982


POROTA

Předseda  
Pavel  Štěpán  ČSSR
   
Členové  
M. Kurteva  Bulharsko
G. Nador  Maďarsko
H. Sahling Německo
E. Kleinová  ČSSR
I. Janíčková  ČSSR
Z. Kožina  ČSSR
Z. Duchoslav  ČSSR
E. Pappová  ČSSR
J. Duras  ČSSR
J. Čermák  ČSSR
E. Krámská  ČSSR
   
Tajemnice    
M. Veselá ČSSR

 


STÁT / ÚČASTNÍCI

1. kategorie

2. kategorie

3. kategorie

4. kategorie

 

 

 

 

 

ČSSR

6

30

4

4

Bulharsko

-

1

6

4

Estonsko

 -

1

1

 -

Litva

 -

 -

1

1

Maďarsko

2

 -

1

3

NDR

 -

1

2

 -

Polsko

 -

1

 -

4

Rumunsko

 -

 -

1

4

SSSR

1

 

1

 -

 

 

 

 

 

CELKEM

9

34

17

20




 
    VÝSLEDKOVÁ LISTINA          
               
    I. KATEGORIE       II. KATEGORIE  
               
  1 Kollert Jiří   ČSSR   1 Geretz Marrit    Estonsko
  2 Petr Jan    ČSSR   2 Králová Alena    ČSSR
  3 Lysov Denis    SSSR   2 Pavlova Denislava    Bulharsko
  ČU_1 Novák Petr    ČSSR   3 Jančíková Halina   ČSSR
  ČU_1 Rikkoň Richard    ČSSR   ČU_1 Čech František    ČSSR
  ČU_1 Vaněk Pavel    ČSSR   ČU_1 Lacková Veronika    ČSSR
  ČU Balázs Rácz   Maďarsko   ČU_1 Rudolph Ulrike   Německo
  ČU Bogány Gergely   Maďarsko   ČU_1 Skřítecká Krista   ČSSR
  ČU Vlasáková Milada    ČSSR   ČU Sikorski Marcin   Polsko
            Eliášová Kateřina  ČSSR
            Jančiková Halina  ČSSR
            Bednářová Mária  ČSSR
            Palkovská Renáta  ČSSR
            Lacková Veronika  ČSSR
            Vizváryová Diana  ČSSR
            Randová Ĺubica  ČSSR
            Skřítecká Krista  ČSSR
            Mottl Jan  ČSSR
            Korunková Regina  ČSSR
            Kopáček Tomáš  ČSSR
            Molišová Jana  ČSSR
            Pavlasová Miloslava  ČSSR
            Kempfová Monika  ČSSR
            Liška Petr  ČSSR
            Zelinka David  ČSSR
            Brožová Ester  ČSSR
            Čech František  ČSSR
            Mikotová Anna  ČSSR
            Chvátilová Lucie  ČSSR
            Beránková Jitka  ČSSR
            Pokorná Sabina  ČSSR
            Nováková Marie  ČSSR
            Bařtňová Lucie  ČSSR
            Králová Alena  ČSSR
               
    III. KATEGORIE       IV. KATEGORIE  
               
  1 Šimkunas Darius     Litva   1 Račys Donalds    Litva
  2 Dimitrov Stefan    Bulharsko   2 cena nebyla udělena …….
  3 Randal Piret    Estonsko   3 Bok Miloš    ČSSR
  ČU Dobrinova Stoj. Paulina   Bulharsko   3 Rasz Aladar    Rumunsko
  ČU Hohnbaum Silke     Německo   3 Várjon Dénes   Maďarsko
  ČU Horváth Péter    ČSSR   ČU_1 Dabek Zenon    Polsko
  ČU Pipek Jan  ČSSR   ČU_1 Hámori Angelika    Maďarsko
  ČU Pospíšilová Marie     ČSSR   ČU_1 Krajniak Piotr    Polsko
  ČU Ratiu Dan    Rumunsko   ČU_1 Sčereva  Dim. Desislava Bulharsko
  ČU_1 Popova Nora   Bulharsko   ČU_1 Switala Wojciech    Polsko
    Braunerová Lenka   ČSSR     Anastassova Zapr. Julia  Bulharsko
    Fidlerová Alice    ČSSR     Batěk Libor    ČSSR
    Meyer David     Německo     Cudalbu Grigore    Rumunsko
    Panaitova Nik. Diliana   Bulharsko     Dabek Zemon   Polsko
    Petrova Cekova Marieta   Bulharsko     Dejan Pavlov    Bulharsko
     Szalkai Barnabas   Maďarsko     Dimitrova Sčer. Desislava  Bulharsko
            Morzsa Oszkár    Maďarsko
            Pavlínová Jana   ČSSR
            Racz Aladar    Rumunsko
            Staicu Paul Cristian    Rumunsko
            Štampová Ivana    ČSSR



 
ZVLÁŠTNÍ CENY

Nejlepší československý účastník:
Jiří Kollert - ČSSR

Cena MŠ ČSR pro nejúspěšnějšího československého pedagoga:
Vlasta Škampová - Praha, ČSSR

Cena Tibora Kátaie
Račys Donaldas - SSSR

Cena České hudební společnosti
Organizační štáb soutěže

 

 
 
  KONCERT VÍTĚZŮ  
     
1. Lysov Denis        J. S. Bach: 2hlasá invence a moll  
2. Jan Petr  M. Raichl: 3 Preludia  
3. Jiří Kollert   J. S. Bach: Saraband       
                        S. Prokofjev: 2 Prchavé vidiny  
4. Halina Janíčková   M. Raichl: Tajemná, Bolestná, Rozmarná, Smutná toccatina, Radostná
5. Pavlova Nikolaeva Desisalava W. A. Mozart: Variace D dur  
6. Králová Alena   R. Schumann: Lístky do památníku  
7. Gerretz Marrit  W. A. Mozart: Sonata C dur (3 části)  
8. Randal Piret  F. Chopin: Nocturno cis moll  
9. Dimitrov Liuben Stafanov   P. Vladigerov: Humoreska A dur  
10. Šimkunas Darius  J. Haydn: Sonata B dur (1. věta)  
11. Bok Miloš F. Chopin: Scherzo b moll  
12. Racz Aladar  W. A. Mozart: Sonata B dur (1. věta)  
13. Várjon Dénes  J. S. Bach: Preludium a fuga b moll  
14. Morzsa Oszkár  W. A. Mozart: Sonata C dur (1. věta)  
15. Račys Donaldas J. S. Bach: Francouzská suita E dur  
                                   R. Ščedrin: Alla Albéniz  

 

© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.