Čeština   English  

16. ROČNÍK 1983

Souhrnné informace z mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE 
28. - 30. října 1983 


POROTA

Předseda  
Pavel Štěpán - ČSSR ČSSR
   
Členové  
S. V. Gužajev - SSSR SSSR
M. Kurteva - Bulharsko Bulharsko
G. Nador - Maďarsko Maďarsko
H. Sahling - NDR Německo
E. Fischerová - ČSSR ČSSR
I. Janíčková - ČSSR ČSSR
Z. Kožina - ČSSR ČSSR
Z. Duchoslav - ČSSR ČSSR
E. Pappová - ČSSR ČSSR
J. Duras - ČSSR ČSSR
J. Čermák - ČSSR ČSSR
   
Tajemnice  
M. Veselá  CSSR


 
STÁT / ÚČASTNÍCI

I. KATEGORIE

II. KATEGORIE

III. KATEGORIE 

IV. KATEGORIE

 

 

 

 

 

CSSR

10

22

13

5

Bulgaria

 -

2

 -

4

Hungary

 -

 1

1

 -

Mexico

 -

 -

 -

1

Germany

 -

1

1

3

Poland

 -

 -

1

3

Romania

 -

1

3

 -

USSR

 -

2

5

 -

 

 

 

 

 

CELKEM

10

29

24

16


  
 
 
    LIST OF RESULTS            
                 
    I. KATEGORIE       II. KATEGORIE    
                 
  1 Fraňková Jitka    ČSSR   1 Alexandrova Isabela   Bulharsko  
  2 Pospíšilová Petra    ČSSR   1 Boteva Wesselina   Bulharsko  
  3 cena nebyla udělena …….   1 Oravcová Michaela   ČSSR  
  ČU Loskotová Miroslava    ČSSR   2 Erhartová Daniela    ČSSR  
  ČU Tomašovská Miriam    ČSSR   3 Solonková Ivona    ČSSR  
  ČU Hanáček Roman    ČSSR   ČU_1 Bogányi Gergely   Maďarsko  
  ČU Šícha Jiří    ČSSR   ČU_1 Kirpal Andreas   Německo  
    Bugová Rita  ČSSR   ČU_1 Kollert Jiří    ČSSR  
    Loskotová Miroslava  ČSSR   ČU_1 Laur Risto    SSSR  
    Tomašovská Miriam  ČSSR   ČU_1 Novák Petr     ČSSR  
    Vaněk Pavel   ČSSR     Botez Maria Luiza    Rumunsko  
            Eliášová Kateřina  ČSSR  
            Fialová Miriam  ČSSR  
            Fuchs Robert  ČSSR  
            Hromada Petr  ČSSR  
            Jánská Michaela  ČSSR  
            Kafková Vendula  ČSSR  
            Kempfová Monika  ČSSR  
            Macourek Michal  ČSSR  
            Mikotová Anna  ČSSR  
            Molišová Jitka  ČSSR  
            Novikova Irina    SSSR  
            Oravcová Michaela  ČSSR  
            Palkovská Renata  ČSSR  
            Rikkoň Richard    ČSSR  
            Šimečková Milena  ČSSR  
            Škvareninová Janka  ČSSR  
            Štědroň Miloš  ČSSR  
            Vlasáková Milada  ČSSR  
            Voznesenskaja Natalja   SSSR  
                 
    III. KATEGORIE       IV. Kkategorie    
                 
  1 Vladescu Dan    Rumunsko   1 Petkova Marieta   Bulharsko  
  2 Jančíková Halina   ČSSR   2 Bok Miloš   ČSSR  
  3 Fialová Miriam   ČSSR   2 Čech Jan   ČSSR  
  3 Hlinková Daniela    ČSSR   2 Schumann Kordula   Německo  
  ČU_1 Fischer Andrzej    Polsko   3 Chernajev Ilja    Bulharsko  
  ČU_1 Lacková Veronika   ČSSR   3 Kubal Michal   ČSSR  
  ČU_1 Petrova Anna    SSSR   ČU_1 Junker Hanna    Polsko  
  ČU_1 Vana Tomas    SSSR   ČU_1 Paříková Jana   ČSSR  
    Fiedlerová  Alice ČSSR   ČU_1 Petrova Kanazirska Maria  Bulharsko  
    Beránková Jitka  ČSSR   ČU_1 SeidlováEva    ČSSR  
    Czenke Anita    Maďarsko     Cieszynska Anna    Polsko  
    Čech Franišek   ČSSR     Gren Adam    Polsko  
    Čechová Jitka  ČSSR     Hönes Susanne   Německo  
    Fidlerová Hana  ČSSR     Kokott Susane  Německo  
    Grigorjev Sergej    SSSR     Ogura Yukiko    Mexiko  
    Jelínková Halka  ČSSR     Stojanova Džibirova Rosica  Bulharsko  
    Ježková Giovanna    ČSSR          
    Jiříkovský Petr    ČSSR          
    Marchevič Ilona   SSSR          
    Pažický Peter   ČSSR          
    Tomescu Nicoleta   Rumunsko          
    Tsherkawska Nadja    Německo          
    Vinokur Lev    SSSR          
    Vladescu Dan    Rumunsko          



ZVLÁŠTNÍ CENY

CENA MŠ ČSR pro nejúspěšnějšího československého pedagoga:
Marie Kotrčová - České Budějovice, ČSSR

 
Cena Tibora Kátaie
Marieta Petkova - Bulharsko

 
Cena České hudební společnosti:
Michaela Oravcová - Handlová, ČSSR

 
 

 
 

KONCERT VÍTĚZŮ

 

 

1. Fraňková Jitka  S. Majkapar: Variace na ruské téma
2. Petra Pospíšilová   A. Dvořák: Perlička g minor
3. Ivona Solonková   F. Chopin: Nocturno cis minor
4. Erhartová Daniela J. Koreš: Andante amoroso
                                    D. Šostakovič: Fantastický tanec
5. Boteva Wesselina  C. Debussy: Doctor Gradus ad Parnassum
                                    P. Vladigerov: Arietta
6. Alecsandrova Izabela   W. A. Mozart: Variace  C major
7. Oravcová Michaela   R. Ország: Variace na téma Dobrú noc
8. Fialová Miriam   P. Fiala: Rondo dramatico
9. Hlinková Daniela   S. Rachmaninov: Elegie
10. Jančiková Halina   D. Šostakovič: Preludia
11. Vladescu Dan   L. van Beethoven: Sonata c minor (part 1)
12. Kubal Michal   D. Šostakovič: Preludium a fuga h minor
13. Chernaev Ilia  L. van Beethoven: Sonata es minor (part 3)
14. Schumann Cordula W. A. Mozart: Sonata D major (part 1)
15. Petkova Marieta  P. Vladigerov: Píseň

© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.