Čeština   English  

26. ROČNÍK 1993

Souhrnné informace z mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE 
4. - 6. listopadu 1993


POROTA

Předseda  
Radoslav Kvapil   Česká republika
   
Členové  
Eva Fischerová   Slovenská republika
Walter Groppenberger  Rakousko
Inesa Janíčková   Česká republika
Milena Kurteva   Bulharsko
Victoria Melki   Francie
György Nador   Maďarsko
Herbert Sahling   Německo
Petr Slavík -  Česká republika
Dagmar Šimonková   Česká republika
Vladimír Topinka   Česká republika
   
Tajemník poroty  
Pavla Šimonková Česká republika



STÁT / ÚČASTNÍCI

I. KATEGORIE

II. KATEGORIE

III. KATEGORIE

 

 

 

 

Česká republika

16

18

12

Austrálie

 

1

 

Bulharsko

 

 

1

Estonsko

1

 

1

JAR

 

 

1

Litva

1

2

 

Makedonie

 

 

1

Maďarsko

 

3

 

Malajsie

2

5

2

Německo

2

 

1

Polsko

6

2

3

Rumunsko

2

1

 

Rusko

2

 

2

Slovenská republika

2

1

 

 

 

 

 

Celkem

 34

 33

 24





    VÝSLEDKOVÁ LISTINA                    
                         
    I. KATEGORIE       II. KATEGORIE       III. KATEGORIE    
                         
  1 Demjaškin Dimitrij    Rusko   1 Foo Mei Yee   Malajsie   1 Gafarov Eldar   Rusko  
  2 Marszalek Magdaléna    Polsko   2 Holics  László    Maďarsko   2 Useckaja Vera   Rusko  
  2 Puzaité Evelina    Litva   3 Cibulková Markéta    ČR   3 Kostovski Darko    Makedonie  
  2 Yean Jane Ng Chee  Malajsie   3 Puodžiukas Aidas   Litva   3 Salwarowski Hubert   Polsko  
  3 Lomajeva Jelena    Rusko   ČU_1 Sajna Malgorzata   Polsko   3 Van der Walt Salomé  JAR  
  3 Pfaff Patricia    Německo   ČU_1 Timoščuk Roman    ČR     Davidová Hana  ČR  
  ČU_1 Bild Peter    SK     Puodžiukas Aidas  Litva     Donoval Robert  ČR  
  ČU_1 Nahkur Hando    Estonsko     Radová Alena  ČR     Drhová Jana  ČR  
    Ambrožová Hana  ČR     Fusek Anna  Polsko     Eftimov Ivanov Ivan  Bulharsko  
    Ambrožová Lenka  ČR     Hartynská Barbara  ČR     Eiseltová Dita  ČR  
    Bailicenko Ant. Georgiana Rumunsko     Divoký Jan    ČR     Folger Anne  Německo  
    Ciobanu Alexandru-Sorin    Rumunsko     Fišl Martin  ČR     Horská Daniela  ČR  
    Debreová Klaudia  SK     Kam Genervie  Malajsie     Juurikas Age  Estonsko  
    Duben Jan  ČR     Hill Daniel    Austrálie     Kašparová Anna  ČR  
    Hajduk Izabella  Polsko     Telecký Jan  ČR     Kaucká Lucie  ČR  
    Hájek Michal  ČR     Pinzariu Joana-Mina  Rumunsko     Kinda Grzegora    Polsko  
    Holý Dušan  ČR     Márk Karsai     Maďarsko     Knapik Agata    Polsko  
    Horáková Eva  ČR     Holics László  Maďarsko     Labanowski Stefan  Polsko  
    Horníková Soňa  ČR     Loskotová Lenka  ČR     Merunková Martina    ČR  
    Chong Jia Ven Malajsie     Zhen Mah Xien  Malajsie     Podsiedlik Dagmara   Polsko  
    Janeczko Beata  Polsko     Cibulková Markéta  ČR     Poláček Radek  ČR  
    Krátká Lenka  ČR     Mašek Michal   ČR     Slavík Ondřej  ČR  
    Křenková Eva  ČR     Lai Shu-Min Michaelle  Malajsie     Soukupová Silvie  ČR  
    Latosinská Kamila  ČR     Bittnerová Milena  ČR     Szymaczak Aleksandra  Polsko  
    Miskolczi Juraj  Polsko     Nedbalová Silvie  ČR     Tan Shu Wei   Malajsie  
    Penka Igor  ČR     Voplakalová Olga  ČR     Týmlová Markéta   ČR  
    Pokorný Michal  ČR     Radová Alena    ČR     Youg Kok Onn Malajsie  
    Poledna Lukáš  ČR     Timoščuk Roman  ČR          
    Raczynska Kamila  Polsko     Šmidák Miron   ČR          
    Radová Michaela  ČR     Chmelová Věra  ČR          
    Rolincová Pavla  ČR     Wong Lin Lee Malajsie          
    Sulkowska Anna  Polsko     Březinová Zdeňka  ČR          
    Tůmová Kristina  ČR     Vizváriová Zuzana  SK          
    Vielhaber Gerhard  Německo                  




Absolutním vítězem se stal Eldar Gafarov z Ruska



ZVLÁŠTNÍ CENY

Hlavní cena pro absolutního vítěze soutěže věnovaná městem Ústí nad Labem
Eldar Gafarov


Cena MŠMT ČR pro nejúspěšnějšího českého pedagoga
Marie Kotrčová


Cena pro nejlepšího českého účastníka
Markéta Cibulková


Cena české umělecké agentury PRAGOKONCERT PRAHA pro nejlepšího českého interpreta
Markéta Cibulková


Cena primátora města Ústí nad Labem
Foo Mei Yee


Cena Českého Hudebního Fondu za vynikající interpretaci české skladby
Roman Timoščuk


Cena pro nejmladšího účastníka
Peter Bild

   



KONCERT VÍTĚZŮ  
   
1. A. Diabelli - Rondo   Peter Bild
2. B. Smetana - Toccatina B dur Roman Timoščuk
3. Vivaldi /Bach -  Concert g moll (1. věta)    Jane Hg Chee Yean
4. F. Chopin - Nocturno c moll Magdalena Marszalek
5. L. Povilaitis - Pohádka   Evelina Puzaité
6. C. M. von Weber - Rondo   Dimitrij Demkjaškin 
7. F. Chopin - Scherzo h moll László Holics
8. Foo Mei Yee - Own compositions   Foo Mei Yee
9. Marcello / Bach - Koncert (2., 3. v.)   Vera Useckaja 
10. Verdi / Liszt    Rigolleto paraphrase       
       N. R.- Korsakov - Let čmeláka   Eldar Gafarov

© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.