Čeština   English  

28. ROČNÍK 1995

Souhrnné informace z mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE
2. - 4. listopadu 1995


POROTA

Předseda  
Dagmar Šimonková  Česká republika
   
Členové  
Alexej I. Bukrejev   Rusko
Walter Groppenberger  Rakousko
Milena Kurteva  Bulharsko
Radoslav Kvapil   Česká republika
György Nador   Maďarsko
Herbert Sahling   Německo
Boaz Sharon    USA
Petr Slavík    Česká republika
Vladimír Topinka   Česká republika
Sněžana Panowska  Malajsie
   
Tajemník poroty  
Pavla Šimonková Česká republika

 




STÁT / ÚČASTNÍCI

I. KATEGORIE

II. KATEGORIE

III. KATEGORIE

  

 

 

 

Česká republika

4

3

3

Bělorusko

1

-

-

Bulharsko

1

1

1

Čína

-

1

-

Estonsko

-

2

2

Gruzie

1

-

-

Chorvatsko

-

2

1

Jugoslávie

-

2

1

Litva

2

2

1

Lotyšsko

1

1

-

Makedonie

3

-

2

Malajsie

2

1

3

Německo

1

-

-

Polsko

5

4

8

Rumunsko

3

-

-

Rusko

3

6

4

SLovenská republika

-

-

1

Ukrajina

5

5

3

 

 

 

 

Celkem

 32

 30

 30




 

    VÝSLEDKOVÁ LISTINA                    
                         
    I. KATEGORIE       II. KATEGORIE       III. KATEGORIE    
                         
  1 Morozova Tatjana   Rusko   1 Alšauskaité Sonata    Litva   1 Mašek Michal    ČR  
  2 Štern Vasilisa   Rusko   1 Přidal David    ČR   1 Timoščuk Roman    ČR  
  2 Urbutyté Audroné   Litva   2 Lomajeva Lena    Rusko   2 cena nebyla udělena .......  
  3 Černičko Regina    Ukrajina   3 Boven Lu  Čína   3 Sedmíková Klára    ČR  
  ČU Fialová Terezie    ČR   3 Mažintas Darius   Litva   3 Vartanova Elena   Rusko  
  ČU Kostuček Evgenia    Ukrajina   ČU Nahkur Hando    Estonsko   ČU Karemova Joana    Bulharsko  
  ČU Pavalkis Kestutis   Litva   ČU Popovič Uljana    Ukrajina   ČU Wrzešniewska Agata    Polsko  
  ČU Tur Alexandr    Ukrajina   ČU Skride Lauma  Lotyšsko     Atanasovska Elena  Makedonie  
    Arangelova Ana  Makedonie     Andreeva Jekaterina  Rusko     Baczewska Magdalena  Polsko  
    Bakalejskij Vladislav  Rusko     Čolic Mladen  Jugoslávie     Bajdechi Roxana Gabriela  Rumunsko  
    Barakova Steliana  Bulharsko     Hubčeva Maria  Bulharsko     Bal Julija  Jugoslávie  
    Bednarczyk Ewa  Polsko     Ivančic Zrinka  Chorvatsko     Brida Margita  Chorvatsko  
    Černaja Maria  Ukrajina     Janicki Jan  Polsko     Čerstvova Valeria  Ukrajina  
    Dumitru Alexandra Adina Rumunsko     Kotelnikova Dasha  Rusko     Gauza Justyna  Polsko  
    Fischer Caroline  Německo     Krutik Martina  Rusko     Golovko Jekaterina  Ukrajina  
    Gavriluk Alexandr  Ukrajina     Kulagina Kristina  Ukrajina     Goševska Marija  Makedonie  
    Gerasimovska Ognenka  Makedonie     Li-Xian Tan Fiona  Malajsie     Ho Joyce  Malajsie  
    Koňczal Szczepan  Polsko     Lunden Sten  Estonsko     Hui Ng Ching  Malajsie  
    Kornacki Michal  Polsko     Marfinets Natalia  Ukrajina     Jonaityté Indré  Litva  
    Kotrikadze Nino  Gruzie     Masiarczyk Rufin  Polsko     Kora Lukasz  Polsko  
    Levíček Jiří  ČR     Matějičná Petra  ČR     Kraminskaja Darja  Ukrajina  
    Milcarz Aleksandra  Polsko     Matijanec Maja  Chorvatsko     Liinat Lauri  Estonsko  
    Mlčoch Václav  ČR     Oniščenko Dmitrij  Ukrajina     Mróz Barbara  Polsko  
    Pänzariu Raluca Andrea  Rumunsko     Pavlovič Marko  Jugoslávie     Proničeva Maria  Rusko  
    Quah Sean Roei Melody  Malajsie     Salimgareeva Yevgenija  Rusko     Reimann Ann  Estonsko  
    Rudolfs Vanks Lotyšsko     Sosnicka Marta  Polsko     Sado Mariusz  Polsko  
    Sadykova Julia  Bělorusko     Suchý Kryštof  ČR     Shi Ling Genervie Kam  Malajsie  
    Silocea Alexandra  Rumunsko     Titova Jekaterina  Ukrajina     Sidorowicz Aleksandra  Polsko  
    Svetieva Kristina  Makedonie     Zabierek Joana  Polsko     Soultanova Elina  Rusko  
    Vondráček Lukáš  ČR     Zorichina Anastasia  Rusko     Terenkova Anastasia  Rusko  
    Wasiak Katarzyna  Polsko             Vizváriová Zuzana  SK  
    Xu-Xian Tan Rebecca Malajsie             Waleczek Wojciech  Polsko  
    Zablotska Olena  Ukrajina                  




Absolutním vítězem se stal Michal Mašek z České republiky



ZVLÁŠTNÍ CENY


Hlavní cena pro absolitního vítěze
Michal Mašek - česká republika

Cena MŠMT ČR pro nejúspěšnějšího českého pedagoga:

Petr Slavík

Cena primátora města Ústí nad Labem za interpretaci vlastní skladby:
Genevie Kam Shi Ling - Malajsie

Cena Českého Hudebního Fondu za vynikající interpretaci české skladby:

David Přidal - Česká republika

Cena americké Lisztovy společnosti za nejlepší interpretaci romantické skladby:
Lena Lomajeva - Rusko

Cena pro nejmladšího účastníka

Melody Quah Sean Roei - Malajsie



KONCERT VÍTĚZŮ

1. M. Clementi - Sonatina D dur (1. věta) - Melody Quah Sean Roei

2. J. S. Bach - Toccata e moll - Vasilisa Štern
3. V. Barkauskas - Elegie a Fantastická sonata - Audroné Urbutyté
4. Schuman / Liszt - Devotion - Tatjana Morozova
5. F. Chopin - Nocturno cis moll
    C. Czerny - Etuda B dur - lena Lomajeva
6. J. haydn - sonata c moll ( 2. a 3. věta) - Sonata Alšauskaité
7. F. Chopin - Impromptu As dur
    L. Janáček - Lístek odvanutý - David Přidal
8. M. Ravel - Ondine - Roman Timoščuk
9. L. van Beethoven - Variace F dur - Michal Mašek





 

© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.