Čeština   English  

29. ROČNÍK 1996

Souhrnné informace z mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE -

7. - 9. listopadu 1996



POROTA

Předseda  
Dagmar Šimonková   Česká republika
   
Členové  
Petr Slavík   Česká republika
Vladimír Topinka   Česká republika
Diane Andersen   Belgie
Boaz Sharon   USA
Milde Lapenaité  Litva
Herbert Sahling   Německo
György Nador   Maďarsko
Walter Groppenberger   Rakousko
   
Tajemnice  
Pavla Šimonková  



STÁT / ÚČASTNÍCIS

I. KATEGORIE

II. KATEGORIE

III. KATEGORIE

  

 

 

 

Česká republika

2

4

7

Bělorusko

1

 

1

Bulharsko

 

 

1

Gruzie

2

 

 

Izrael

 

 

1

JAR

 

 

2

Jugoslávie

1

 

3

Litva

3

2

1

Lotyšsko

 

 

 

Maďarsko

 

2

1

Malajsie

1

 

1

Německo

1

 

1

Polsko

2

 

1

Rumunsko

 

1

 

Rusko

9

2

3

Slovenská republika

 

 

 

Slovinsko

2

 

1

Švýcarsko

 

1

 

Ukrajina

5

14

8

 

 

 

 

Celkem

29

26

32

 




    VÝSLEDKOVÁ LISTINA                     
                         
    I. KATEGORIE       II. KATEGORIE       III. KATEGORIE    
                         
  1 Kolesova Tatjana    Ukrajina   1 Titova Katerina   Ukrajina   1 Pavljučik Natalia   Rusko  
  1 Muzičenko Margarita   Rusko   2 Holý Dušan   ČR   2 Karpenko Irina    Ukrajina  
  2 Abdrašitov Sudar    Rusko   2 Karazin Alexandr    Rusko   2 Pavlovič Marko    Jugoslávie  
  2 Finko Maria   Rusko   3 Filipova Maria    Ukrajina   2 Přidal David    ČR  
  3 Böhmová Veronika   ČR   3 Kotelnikova Dasha    Rusko   3 Bartoš Jan  ČR  
  3 Pisarenko Vitalij  Ukrajina   ČU Ambrož Jan   ČR   ČU Agišev Ruslan   Rusko  
  3 Tarchanova Alina    Rusko   ČU Napljokova Anastasija    Ukrajina   ČU Chmelár Tomáš  ČR  
  ČU Domračev Igor    Rusko     Bogdanov Nikolaj  Ukrajina   ČU Lee - Ann Harty   JAR  
  ČU Grzyb Anna    Polsko     Butkuté Gabija  Litva     Čerstvova Valerija  Ukraine  
  ČU Jačenaité Julia   Litva     Fan Lena  Ukrajina     Harty Lee-Ann  JAR  
  ČU Pisar Olga   Rusko     Gavruško Kristyna  Ukrajina     Hlavoňová Ivana  ČR  
  ČU Švonja Alexandra Jugoslávie     Golubeva Julia  Ukrajina     Hoffmann Sophie  Německo  
    Avdeeva Julianna  Rusko     Christenko Stanislav  Ukrajina     Charčenko Nina  Ukrajina  
    Beguašvili Irina  Gruzie     Ivančikova Xenia  Ukrajina     Christovová Adriana  ČR  
    Bespalova Vlada  Rusko     Katinas Mantautas  Litva     Jakieva Marija  Izrael  
    Čerstvova Valerija  Ukraine     Kubíček Gabriela  Švýcarsko     Kastelič Jana  Slovinsko  
    Goh Chia Yeen Malajsie     Kulagina Kristina  Ukrajina     Kraminskaja Darja  Ukrajina  
    Kornacki Michal  Polsko     Levíček Jiří  ČR     Lipniagovaité Agnija  Litva  
    Melnik Maria  Ukraine     Melnik Jaroslav  Ukrajina     Lozova Anastasija  Ukrajina  
    Miglič Nina  Slovinsko     Nazare Eugen Vasile  Rumunsko     Machovcová Barbora  ČR  
    Moléda Mateusz  Německo     Paikštelis Viktoras  Maďarsko     Oh Yann-Shie  Malajsie  
    Nazarenko Jana  Ukrajina     Pllotkina Ala  Ukrajina     Ostrovskij Alexandr Ukrajina  
    Popescu Oana Cristina  Rumunsko     Rigó Dániel  Maďarsko     Pisarek Magdalena  Polsko  
    Pulariani Tarnike  Gruzie     Senik Sofia  Ukrajina     Poliaková Renáta  ČR  
    Racevičius Andrius  Litva     Solomko Marianna  Ukrajina     Prokofieva Maria  Bělorusko  
    Sadykova Julia  Bělorusko     Starý Alexandr  ČR     Ruszinkó Judit  Maďarsko  
    Sušanova Viktroie  Rusko             Slatev Ivajlo  Bulharsko  
    Šimkuté Matgarita  Litva             Sokolova Alfija  Rusko  
    Štůralová Lenka  ČR             Sovilj Bojana  Jugoslávie  
    Žerjal Živana  Slovinsko             Srdič Nataša  Jugoslávie  
                    Syč Elena  Ukrajina  
                    Titova Katerina  Ukrajina  
 

 

Absolutním vítězem se stala Katerina Tittova z Ukrajiny



ZVLÁŠTNÍ CENY


Hlavní cena pro absolutního vítěze soutěže věnovaná fi. Petrof Hradec Králové
Katerina Tittova

Cena MŠMT ČR pro nejúspěšnějšího českého pedagoga:
Tamara Frömlová

Cena primátora města Ústí nad Labem:
David Přidal - Jaroslav Ježek - Toccata

Cena Českého Hudebního Fondu za interpretaci české skladby:
Dušan Holý

Cena společnosti F. Liszta za interpretaci romantického díla
Katerina Tittova - F. Liszt - Uherská rapsodie č. 10

Cena pro nejmladšího účastníka:

Olga Pisar



KONCERT VÍTĚZŮ  
   
1. F. Chopin - Valčík As dur op. Posth  Olga Pisar
2. J. S. Bach - Prancouzská předehra (1. část)   Ajdar Abdrašitov
3. Glinka / Balakirev - Skřivánek  
    D. Šostakovič - Preludium op. 32 č. 5   Marija Finko
5. L. van Beethoven - 6 variací D dur op. 76  
     R. Schumann - Variace na téma ABEGG   Tatjana Kolesova
6. F. Liszt - Nocturno As dur   Alexandr Karazin
7. J.Ježek - Toccata   Dušan Holý
8. J. Haydn - Sonáta C dur (1. věta)  Irina Karpenko
9. L. van Beethoven - Sonáta Es dur (1. věta)    David Přidal

 



BODOVÁ HODNOCENÍ FINALISTŮ - 1996



© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.