Čeština   English  

30. ROČNÍK 1997


Souhrnné informace z mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE 
6. - 8. listopadu 1997



POROTA

Předseda  
Dagmar Šimonková  Česká republika
   
Členové  
Petr Slavík Česká republika
Vladimír Topinka   Česká republika
Marián Lapšanský   Slovenská republika
Boaz Sharon   USA
Diane Anderson   Belgie
Herbert Sahling   Německo
Milena Kurteva  Bulharsko
Walter Groppenberger   Rakousko
   
Tajemnice  
Jana Valešová Česká republika



STÁT / ÚČASTNÍCI I. KATEGORIE II. KATEGORIE III. KATEGORIE
        
Česká republika 2 5 5
Bělorusko 1  -  -
Bulharsko  - 1  -
Estonsko 1  - 1
Jižní Korea 1  -  -
Jugoslávie  - 1 3
Litva 4 2 2
Makedonie 1  - 1
Německo 1  -  -
Polsko 2  - 2
Rakousko 2  - -
Rumunsko  - 1  -
Rusko 9 5 3
Slovenská republika 1  - 1
Ukrajina 6 6 6
       
Celkem 31 21 24
 


  
    VÝSLEDKOVÁ LISTINA                    
                         
    I. KATEGORIE       II. KATEGORIE       III. KATEGORIE    
                         
  1 Nadjafova Dinara   Rusko   1 Adámková Magdaléna   ČR   1 Laptchinskaya Julia    Rusko  
  1 Pisar Olga    Rusko   2 Ambrož Jan   ČR   2 Pavlovič Marko    Jugoslávie  
  2 Jarkova Elena    Rusko   2 Novik Alina   Ukrajina   3 Sich Helena    Ukrajina  
  2 Lepisevitch Natasha    Ukrajina   3 Levíček Jiří    ČR   3 Čolič Mladen   Jugoslávie  
  3 Istigniejew Alica     Polsko     Boldyreva Alexandra  Ukrajina     Achatziová Eliška  ČR  
    Arangelova Ana  Makedonie     Budžema Amel  Litva     Golubeva Julia  Ukrajina  
    Barabasheva Olga  Rusko     Fialová Terezie  ČR     Heinrichová Gabriela  ČR  
    Berlugakova Sasha  Rusko     Gasanov Elmar  Ukrajina     Hes Artur  Polsko  
    Bisigirskyté Michle  Litva     Hristova Janitza  Bulharsko     Hlúbik Jozef  SR  
    Byun Ji Young  Jižní Korea     Chernysheva  Anastasiya  Rusko     Kraminskaya Darja  Ukrajina  
    Dolezal Nikolaus  Rakousko     Christenko Stanislav  Ukrajina     Kutchukova Tatiana  Ukrajina  
    Dolezal Raffael  Rakousko     Ivanchikova Xenia  Ukrajina     Lassmann Sten  Estonsko  
    Dubnová Anna  ČR     Ivantsova Tatyana  Rusko     Marphynes Natalja  Ukrajina  
    Gerter Maria  Německo     Kopyrina Angelina  Rusko     Miceva Ana  Makedonie  
    Homleva Daria  Rusko     Korepanova Asya  Rusko     Milarová Petra  ČR  
    Chornaya Svitlana  Bělorusko     Malá Michaela  ČR     Mróz Barbara  Polsko  
    Jůzlová Lucie  ČR     Radutu Maria  Rumunsko     Pečvari Arpad  Jugoslávie  
    Kapp Jaan  Estonsko     Rinkenviciuté Ruta  Litva     Ptáčková Verunka  ČR  
    Kaso Syuzanna  Ukrajina     Švonja Alexandra  Jugoslávie     Semenova Xenia  Rusko  
    Kočálková Barbora  SR     Tarsova Elena  Rusko     Smolskaité Laima  Litva  
    Kolakowski Mateusz  Polsko     Vyshnecska Olesya  Ukrajina     Suchý Kryštof  ČR  
    Kosov Denis  Rusko             Tankevičiuté Juste  Litva  
    Kuzmina Taysia  Ukrajina             Volova Yekaterina  Rusko  
    Laukaitis Gytis  Litva             Yevsikova Eugenia  Ukrajina  
    Laukaityté Ruta  Litva                  
    Alekseieva Ludmila  Ukrajina                  
    Maikov Arsenlij  Rusko                  
    Nazarenko Jana  Ukrajina                  
    Petrenko Dasha  Rusko                  
    Umbrasaité Lina  Litva                  
    Zakharova Dinara  Ukrajina                  
 

Absolutní  vítězkou se stala Julia Laptchinskaya z Ruska



ZVLÁŠTNÍ CENY

Hlavní cena pro absolutního vítěze - pianino značky PETROF
Julia Laptchinskaya

Cena MŠMT ČR pro nejúspěšnějšího českého pedagoga:
Růžena Učňová

Cena primátora města Ústí nad Labem za interpretaci skladby:
J. S. Bach - Francouzská suita h moll
Amel Budžema

Cena Českého Hudebního Fondu za vynikající interpretaci skladby: K. Slavický - Toccata
Jan Ambrož

Cena Společnosti F. Liszta v USA za interpretaci romantického díla:Verdi-Liszt: Rigolletto
Julia Laptchinskaya

Cena pro nejmladšího účastníka soutěže
Ruta Laukaityté



 KONCERT VÍTĚZŮ  
   
1. A. Diabelli - Sonatina op. 168 č. 1 (2. a 3. věta)   Ruta Laukaityté
2. J. Haydn - Sonata A dur (2. a 3. věta)  
     S. Rachmaninov - Preludium gis moll  Olga Pisar
3. J. Haydn - Sonata F dur (1. věta)  
     F. Chopin - Ecossaises op. 72   Dinara Nadjafova
4. K. Slavický - Toccata  Jan Ambrož
5. J. Haydn - Sopnáta D dur   Magdaléna Adámková
6. J. S. Bach - Francouzská suita h moll (4 části)  Amel Budžema
7. L. van Beethoven - Rondo op. 129  
     Verdi / Liszt - Rigolletto   Ioulia Laptchinskaya


© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.