Čeština   English  

33. ROČNÍK 2000

Souhrnné informace z mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE
9. - 10. listopadu 2000
 

POROTA


Předseda  
Dagmar Šimonková   Česká republika
   
Členové  
Petr Slavík   Česká republika
Emil Leichner   Česká republika
Ilinca Dumitrescu   Rumunsko
Tobias Bredohl  Německo
Joseph Stanford   Jihoafrická republika
Walter Groppenberger   Rakousko
   
Tajemnice   
Michaela Ozomová Česká republika




STÁT / ÚČASTNÍCI
1. kategorie 2. kategorie 3. kategorie
       
Česká republika 5 1 5
Bělorusko  1  - -
Bulharsko  -  - 1
Estonsko 1  - 1
Jihoafrická republika  - - 4
Jugoslávie  -  - 1
Lotyšsko  -  - 1
Německo  -  - 1
Polsko  - 2 1
Rusko 2 3 1
Slovensko 1  -  -
Taiwan 1  -  -
Ukrajina 2 2 2
       
CELKEM 13 8 18
 



    VÝSLEDKOVÁ LISTINA                    
                         
    I. KATEGORIE       II. KATEGORIE       III. KATEGORIE    
                         
  1 Karamushka Sergej   Ukrajina   1 Teliatnikova Tatiana    Rusko   1 Levický Martin    ČR  
  2 Císařovská Barbora    ČR   2 Matoussevitch Vladimir  Rusko   2 Andreev Evgeniy   Rusko  
  2 Vrtiška Karel    ČR   3 Zimina Anastasyia    Ukrajina   3 Switala Brian    JAR  
  3 Levchenko Kateryna    Ukrajina   ČU Bursakov Iskander    Rusko   ČU Nazarenko Jana   Ukrajina  
    Böhmová Kristýna  ČR     Poliakov Oleksandr Ukrajina     Bester Gideon James  JAR  
    Huang Ai-Te Taiwan     Služalec Justyna  Polsko     Filipová Jaroslava  ČR  
    Ilves Liidia  Estonsko     Šupák Michal  ČR     Grusha Nadia  Ukrajina  
    Miklušák Igor  SR     Widawski Milosz  Polsko     Heimmaa Marian  Estonsko  
    Natalich Victoria  Rusko             Kluczynska Katarzyna  Polsko  
    Ondrušíková Kateřina  ČR             Koch Hermanus  JAR  
    Starkova Anastassia  Rusko             Kozák Jakub  ČR  
    Svobodová Lenka  ČR             Leonard Olga  JAR  
    Tsegalka Alena Bělorusko             Lozanov Veličko  ČR  
                    Popovič Miloš  Jugoslávie  
                    Račevskis Oskar  Litva  
                    Říhová Barbora  ČR  
                    Shoykhet Olena  Německo  
                    Toteva Boriana  Bulharsko  
 



Absolutním vítězem se stal  Martin Levický z České republiky




ZVLÁŠTNÍ CENY

Hlavní cena pro absolutního vítěze
Martin Levický - Česká republika

Cena MŠMT ČR pro nejúspěšnějšího českého pedagoga::
Jiří Toman - Česká republika


Cena primátora města Ústí nad Labem za interpretaci skladby: Verdi / Liszt - Rigoletto
Evgeniy Andreev - Russia
 
Cena Českého Hudebního Fondu za vynikající interpretaci české skladby:: K. Slavický - Toccata
Jan Ambrož - Česká republika

Cena pro nejmladšího účastníka:
Kateřina Ondrušíková - Česká republika

Price from Joseph Stanford:
Sergej Karamushka - Ukrajina
Tatiana Teliatnikova - Rusko




KONCERT VÍTĚZŮ  
   
1. Kateřina Ondrušíková  J. L. Dusík: Canzonetta
2. Sergej Karamushka   J. Haydn: Sonata C major (part 1) 
  S. Prokofjev: Scherzo op. 12 no. 9
3. Tatiana Teliatnikova    F. Liszt: Putování u pramene 
  Koncertní etuda f minor
4. Evgeniy Andreev   Verdi  - Liszt: Rigoletto
5. Martin Levický   F. Chopin. Etuda cis minorl op. 25 no. 7
  K. Slavický: Toccata





BODOVÁ HODNOCENÍ FINALISTŮ - 2000


                            

 
 
 
 
 

© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.