Čeština   English  

37. ROČNÍK 2004

Souhrnné informace z mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE 
18. - 19. listopadu 2004



POROTA

Předseda  
Doc. Petr Slavik   Česká republika
   
Členové  
Emil Leichner   Česká republika
Irina Kondratenko Česká republika/Lotyšsko
Diane Andersen  Belgie
Sigrid Lehmstedt  Německo
Vladimir Dmitrievich Slobodyan  Rusko
Joseph Stanford  Jihoafrická republika
   
Tajemnice  
Michaela Ozomová Česká republika

 

 

STÁT /  ÚČASTNÍCI

I. KATEGORIE

II. KATEGORIE

III. KATEGORIE

 

 

 

 

Česká republika

1

2

4

Francie

 -

1

 -

Litva

3

2

3

Německo

 -

3

3

Polsko

3

3

1

Rumunsko

 -

1

 -

Rusko

 -

2

2

Slovensko

 -

 -

1

Taiwan

7

5

6

Ukrajina

2

3

4

 

 

 

 

CELKEM

16

22

24

 

 


    VÝSLEDKOVÁ LISTINA                    
                         
    I. KATEGORIE       II. KATEGORIE       III. KATEGORIE    
                         
  1 Sládek Jakub   ČR   1 Kovalyova Mariya   Ukrajina   1 Mirokova Ekaterina   Rusko  
  2 Cherkashyna Irina    Ukrajina   2 Ondrušíková Kateřina   ČR   1 Serksnyté Sandra   Litva  
  3 Danchak Anna-Zenoviya   Ukrajina   3 Lazar Ingmar   Francie   2 Pryshchepa Tetyana    Ukrajina  
  ČU Balčiunaité Lina   Litva   ČU Sailer Julia   Německo   2 Šafář Martin   ČR  
    Gacek Michal Polsko     Auglyté Elena Litva   3 Lukš Jan    ČR  
    Hsu, Chih-Wei Taiwan     Bakhtin Mikhail Rusko   3 Radzvilaité Kamile   Litva  
    Chao, Li-Jung Taiwan     Bílková Petra ČR   3 Lier Artur    Ukrajina  
    Chou, Yun-Hsin Taiwan     Genkin Anton Ukrajina   ČU Tur Ganna    Ukrajina  
    Lajdorf Edyta Polsko     Haffner Jonas Emanuel Německo   ČU Dombaiová Lenka    ČR  
    Lankutyté Lauryna Litva     Chao, Ju-Min Taiwan     Finkelšteinaité Marta Litva  
    Lee, Sheng-An Taiwan     Chao, Yun-Feng Taiwan     Hammerbacher Lydia Německo  
    Misiuneité Ruta Litva     Judenko Mariya Ukrajina     Horváth Lubomír SR  
    Róg Maria Polsko     Katolik Aleksandra Polsko     Hsieh, Yu-Ju Taiwan  
    Wang, Yu-Tung Taiwan     Lee, Pei-Yun Taiwan     Chen, Ting-Chun Taiwan  
    Wu, Hsuan-Chikh Taiwan     Lozonschi Teodora Elena Rumunsko     Chen, Wei-Ting Taiwan  
    Yu-Ting Juan Taiwan     Mao, Yu-Hsiang Taiwan     Chen, Yi-Ting Taiwan  
            Sek Olga Rusko     Kammerlander Julia Německo  
            Sitkowska Gabriela Polsko     Kao Melanie Taiwan  
            Sochacka Joanna  Polsko     Korshakov Anton Ukrajina  
            Tschalamoff stefa Německo     Mirokova Ekaterina Rusko  
            Wei, Wen-Yi Taiwan     Nordmann Grégory Charles Německo  
            Žemanityté Gabriele Litva     Rolka Kinga Polsko  
                    Vavrušová Andrea ČR  
                    Wu, I-Ming Taiwan  



Absolutní vítězkou se stala Ekaterina Mirokova z Ruska a Sandra Srksnyté z Litvy.

 

ZVLÁŠTNÍ CENY

Hlavní cena pro absolutního vítěze soutěže věnovaná městem Ústí nad Labem:
Ekaterina Mirokova – Rusko

Sandra Serksnyté - Litva

Cena MŠMT pro nejúspěšnějšího českého pedagoga:
Jan Tůma


Cena hejtmana Ústeckého kraje za interpretaci soudobé skladby:
A. E. Ginastera – 3 argentinské tance

Jonas Haffner - Německo

Cena primátora města Ústí nad Labem za interpretaci díla:
W. A. Mozart – Sonata D major

Jan Lukš - Česká republika

Cena Českého hudebního fondu a ZUŠ Evy Randové Ústí nad Labem za interpretaci skladby:
S. Prokofjev – Sonata No. 3

Martni Šafář - Česká republika

Cena profesora J. Stanforda za interpretaci skladby:
B. Bartók – 6 rumunských lidových tanců

Jakub Sládek - Česká republika

Cena pro nejmladšího účastníka soutěže:
Juan, Yu – Ting - Taiwan

 

KONCERT VÍTĚZŮ  
   
1. H.Durant - Valčík  Juan, Yu – Ting
2. W. A. Mozart - Sonata D dur-3. věta Jan Lukš
3. A . E. Ginastera - Dva argentinské tance  Jonas Emanuel Haffner
4. S. Prokofjev - Sonata č.3 op. 28   Martin Šafář
5. B. Bartók - Šest rumunských lidových tanců   Jakub Sládek
6. D. Scarlatti - Sonata KV 292    
C. Debussy - Etuda No. 7 Mariya Kovalyova
7. D. Scarlatti - Sonata a moll    
D. Scarlatti - Sonata A dur Sandra Serksnyté
8. D. Šostakovič - Pět preludií op 34   Ekaterina Mirokova 




BODOVÁ HODNOCENÍ FINALISTŮ - 2004

 

 

© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.