Čeština   English  

50. ROČNÍK 2017

Souhrnné informace z mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE 
22. - 24. listopadu 2017


POROTA

Předseda  
Milan Langer Česká republika
   
Členové  
Dragomir Bratic   Srbsko
Balazs Szokolay  Německo/Maďarsko
Marietta Petkova  Bulharsko/Holandsko
Rustam Shaykhutdinov  Rusko
Jan Simon  Česká republika
Marian Sobula  Polsko    
   
Tajemnice  
Michaela Klapková Ozomová Česká republika


 
   POČTY  REGISTROVANÝCH ÚČASTNÍKŮ    
   STÁT  1. kategorie 2. kategorie 3. kategorie 4. kategorie
   Albánie     1  
   Bělorusko   1    
   Bulharsko       1
   Chorvatsko     2 3
   Česká republika 9 5 1 8
   Estonsko 1 1 1 3
   Gruzie       1
   Německo   1    
   Itálie 1 1 2  
   Lotyšsko 2 1    
   Litva       1
   Mongolsko 1 1   1
   Polsko 1 5 1 1
   Rakousko   1    
   Rusko   3 4 3
   Srbsko   1   1
   Ukrajina     1  
   CELKEM 15 21 13 22




 SEZNAM ÚČASTNÍKŮ
 Altankhuyag Mandalnorov Mongolsko  Khvichia Sofia Estonsko  Niziołek Łucja Polsko 
 Avanesyan Elvira Rusko  Knebel Hanna Polsko  Pacześny Filip  Polsko 
 Battulga Enkhriimaa Mongolsko  Kolary Maria Polsko Pallasová Magdaléna Česká republika 
 Baasanjav Misheel  Mongolsko  Kopeleva Maria Rusko  Papoyan Marta  Rusko 
 Bagiński Mateusz Polsko  Korovaevich Aleksandr Rusko  Papp Matyáš Česká republika 
 Bakhmut Yehor  Ukrajina  Kranjčić Matija Chorvatsko  Petrović-Poljak Ivan Chorvatsko 
 Baskakin Ivan  Rusko  Kuçi Anxhela Albánie  Pjute Angelina  Lotyšsko 
 Boura Daniel Česká republika  Kutina Maria Rusko  Potštarjova Jana Estonsko 
 Cecere Margherita  Itálie Kuželka Vladimír Česká republika  Priekule Tereze Lotyšsko 
 Dautova Dina  Rusko  Kuželková Anna  Česká republika  Rozkalns Miks Karlis  Lotyšsko 
 Dipaola Alessandro Itálie  Lazić Stefan Srbsko  Salumets Margot  Estonsko 
 Durčák Jakub Česká republika  Lewerenz Sophia Německo  Shchukina Anna Rusko 
 Fatajev Nikita Estonsko  Loginova Anastasiia Rusko  Schulmeister Jan Česká republika 
 Gianneli Alex Itálie  Lubbadová Nora Česká republika  Sipowicz Natalia Polsko 
 Gianneli Nicolas Itálie  Lysenkova Eisabeth Rakousko  Somava Yana Bělorusko 
 Gibišová Klára Česká repiblika  Matskhonashvili Lazare Gruzie  Stefanov Denis  Česká republika 
 Cherkasova Polina Rusko  Mihelčić Jadran Chorvatsko  Szalboth Denis Česká republika 
 Chernishkova Sofiia Bulharsko  Michajlow Lena Polsko  Tkadlčíková Eliška Česká republika 
 Jaklová Veronika  Česká republika  Mikešová Eliška Česká republika  Tseng Ai Česká republika 
 Jelínek Adam  Česká republika  Miknius Simonas   Litva  Urzedowska Anna Posko 
 Kari Hans Matthias Estonsko  Mládková Regína  Česká republika  Vlčková Eliška Česká republika 
 Kašnar Lucija Chorvatsko  Mottlová Adéla Česká republika  Vojvodić Zvjezdan  Chorvatsko 
 Kašparová Emilie  Česká republika Mužíková Adéla Česká republika  Zelinskaja Polina Estonsko 
    Neužilová Tereza Česká republika  Znamirovský Adam  Česká republika 




  VÝSLEDKOVÁ LISTINA  
  I. kategorie   
1.   Gibišová Klára - laureát kategorie
Česká republika
1.   Kuželka Vladimír Česká republika
2.   Jelínek Adam Česká republika
3.   Lubbadová Nora Česká republika
3.   Papp Matyáš Česká republika
ČU   Neužilová Tereza Česká republika
ČU   Znamirovský Adam Česká republika
ČU   Battulga Enghriimaa Mongolsko
       
  II. kategorie   
1.   Lewerenz Sophia - laureát kategorie Německo 
2.   Schulmeister Jan Česká republika
2.   Urzedowska Anna Polsko 
3.   Cherkasova Polina Rusko 
ČU   Pacześny Filip Polsko 
ČU   Bagiński Mateusz Polsko 
ČU   Niziołek Łucja Polsko 
       
  III. Kategorie  
1.   Dipaola Alessandro - laureát kategorie Itálie 
2.   Petrović-Poljak Ivan Chorvatsko 
3.   Bakhmut Zehor Ukrajina  
3.   Papoyan Marta Rusko 
ČU   Knebel Hanna Polsko 
ČU   Shchukina Anna Rusko 
       
IV. Kategorie  
1.   Vojvodić Zvjezdan - laureát kategorie Chorvatsko 
2.   Korovaevich Aleksandr Rusko 
3.   Miknius Simonas Litva 
ČU   Kranjčić Matija Chorvatsko 
ČU   Fatejev Nikita Estonsko 
ČU   Boura Daniel Česká republika



Absolutním vítězem 50. ročníku se stal Vojvodić Zvjezdan z Chorvatska



ZVLÁŠTNÍ CENY

Hlavní cena 50. ročníku VIRTUOSI pro absolutního vítěze.

Cenu věnuje Ústecký kraj a statutární město Ústí nad Labem:

Vojvodić Zvjezdan / Chorvatsko

 

Cena Severočeského divadla pro absolutního vítěze:     

Vojvodić Zvjezdan / Chorvatsko

 

Cena hejtmana Ústeckého kraje, za stylovou interpretaci skladby:

W. A. Mozart - Fantasie d moll                              

Lewerenz Sophia / Německo

 

Cena generálního partnera NET4GAS:                                      

L. van Beethoven - Sonáta E dur op. 14, č. 1

Dipaola Alessandro / Itálie

 

Cena pro nejúspěšnějšího českého pedagoga:  

Vejvodová Taťána

 

Cena pro nejúspěšnějšího českého účastníka:   

Gibišová Klára

 

Cena primátorky města Ústí nad Labem, za provedení 2. kola    

Schulmeister Jan / Česká republika

 

Cena senátora Parlamentu České republiky, za interpretaci skladby: 

L. van Beethoven - Sonáta f moll op. 2, č. 1        

Urzedowska Anna / Polsko

 

Cena místostarosty MO Ústí nad Labem za provedení 2. kola

Kuželka Vladimír / Česká republika

 

Cena ředitele soutěže, za interpretaci skladby:                         

J. Haydn - Sonáta C dur

Kuželka Vladimír / Česká republika

 

Cena prof. Sigrid Lehmstedt, za interpretaci skladeb:             

J. Haydn - Sonáta C dur, F. Liszt- Legenda o sv. Františku              

Vojvodić Zvjezdan - Chorvatsko

 

ZUŠ Evy Randové, za umělecký osobnostní profil

Papoyan Marta / Rusko

 

Cena pro nejmladšího účastníka:             

Gibišová Klára / Česká republika


Další zvláštní cena:

Cena porotkyně Marietty Petkove:
Kranjčić Matija



 



  KONCERT VÍTĚZŮ  
  Program:
   
1.  S. Majkapar – Dramatický fragment
   D. Alexander – Zigzag, Vřelé objetí
   M. Dlouhý – Bagatela č. 2
       Vladimír Kuželka / Česká republika
   
2.  F. Poulenc – Noveleta e moll č. 3
   I. Berkovič – Toccata a moll
       Schulmeister Jan / Česká republika
   
3. 
 L. van Beethoven Sonáta f moll Op. 2, č. 1
       Urzedowska Anna / Polsko
   
4.  W. A. Mozart – Fantasie d-moll, KV 397 
       Lewerenz Sophia / Německo
   
5.  L. van Beethoven – Sonata E-dur op. 14, č. 1
       Dipaola Alessandro / Itálie
   
6.  D. Scarlatti - Sonáta G dur L. 349, K 146
   J. Haydn - Sonáta C dur Hob. XVI/48 (Andante con  espressione)
       Vojvodić Zvjezdan /Chorvatsko


CELKOVÉ VÝSLEDKY




© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.