Čeština   English  

51. ROČNÍK 2018

Souhrnné informace z mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE 
21. - 23. listopadu 2018


POROTA

Předseda  
Martin Kasík  Česká republika
   
Členové  
Dragomir Bratic   Srbsko
David Kalhous
USA
Rustam Shaykhutdinov
Rusko
Sabine Simon
Německo
Marian Sobula 
Polsko
Rieko Yoshizumi 吉住理絵子 Japonsko
   
Tajemnice  
Michaela Klapková Ozomová Česká republika


 
   POČTY REGISTROVANÝCH ÚČASTNÍKŮ    
   STÁT  1. kategorie 2. kategorie 3. kategorie 4. kategorie
  Česká republika 5 2
2
4
  Bělorusko
  Estonsko
1
  Francie
1
  Nizozemí – 
1
  Japonsko
1
  Kazachstán
  1
 
  Litva 1  
  Maďarsko
2 1
  Mongolsko
4
1 3 1
  Německo
  1 1  2
  Polsko
1
4
2
  Rumunsko
1  
  Rusko
2 2 3
  Srbsko
1
1
1
  Ukrajina
1
2
2
 
  USA
    1
  CELKEM 15 16 14  14




 SEZNAM REGISTROVANÝCH ÚČASTNÍKŮ
Anudari Agiimaa Mongolsko Hilpert Jakob Benjamin  Německo Piroh Anhelina Bělorusko
Akhmadiev Artur  Rusko Chepkin Ivan  Rusko Popović Jelena  Srbsko
Albrichtas Nojus  Litva Inagaki Himari Japonsko Prozorova Liliia Rusko
Arbajter Lara  Srbsko Jović Sara  Sebia Rozsonits Ildikó Maďarsko
Avalian Kristina Ukrajina Khosbayar Khuslen  Mongolsko Rzaeva Alisa Rusko
Baasanjav Misheel Mongolsko Komendant Solomiya Erin Česká republika Shejbalová Natali Česká republika
Bagar Radek Česká republika Kozánková Viktorie  Česká republika Shen Xinyao Francie
Bagiński Mateusz Polsko Kutc Nataliya Rusko Szokolay Dominik  Německo
Balázs-Piri Soma Maďarsko Liiv Tähe-Lee  Estonsko Tiutiunnyk Mykhailo Ukrajina
Balog Martin  Česká republika Lipińska Pola  Polsko Tserenbat Tengis  Mongolsko
Czarnecka Jadwiga Polsko Lubbadová Nora Česká republika Usukhbayar Ganbayar  Mongolsko
Čmejla Jan  Česká republika Michniak Anna  Polsko Vasylieva Liudmyla Ukrajina
Dubinets Alla  Rusko Mincu Teodora Ioana Rumunsko Verriez Lilla Maďarsko
Durčák Jakub Česká republika Neužilová Tereza  Česká republika Wójcik Julia  Polsko
Enkhkherlen Enkhundral  Mongolsko Nugmankyzy Dariya Kazachstán Yakimov Semjen  Česká republika
Fediurko Oleksandr Ukrajina Ochel Roksana  Polsko Zeng Magen USA
Fediurko Roman Ukrajina Pallasová Magdaléna  Česká republika Znamirovský Adam Česká republika
Galt Anar Mongolsko Park Chohyun  Německo Zorigt Orkhon  Mongolsko
Grimm Max Německo Pastur Maksim Rusko Zorigt Tenuun  Mongolsko
He Houyue  Holandsko Pinkas Matěj Česká republika    




  VÝSLEDKOVÁ LISTINA  
  I. kategorie   
1.   Fediurko Oleksand - laureát kategorie 
 Ukrajina
2.   Rzaeva Alisa  Rusko
2.
  Lubbadová Nora   Česká republika
2.
  Pastur Maksim  Rusko
3.
  Znamirovský Adam
 Česká republika
3.
  Shejbalová Natali  Česká republika
ČU    Galt Anar
 Mongolsko
ČU    Kozánková Viktorie  Česká republika
       
  II. kategorie   
1.   He Houyue - laureát kategorie  Holandsko
1.   Kutc Nataliya  Rusko
 2.   Yakimov Semjen  Česká republika
 2.   Avalian Kristina   Ukrajina
2.   Jović Sara  Srbsko
3.   Nugmankyzy Dariya  Kazachstán
ČU   Szokolay Dominik   Německo
ČU   Albrichtas Nojus  Litva
 ČU    Mincu Teodora Ioana   Rumunsko
ČU   Czarnecka Jadwiga   Polsko
       
  III. Kategorie  
1.   Fediurko Roman - laureát kategorie  Ukrajina
1.   Rozsonits Ildikó   Maďarsko
2.   Pinkas Matěj  Česká republika
3.   Vasylieva Liudmyla  Ukrajina
3.   Bagiński Mateusz  Polsko
3.   Khosbayar Khuslen  Mongolsko
3.   Piroh Anhelina  Bělorusko
3.   Verriez Lilla  Maďarsko
ČU   Palasová Magdaléna  Česká republika
       
  IV. Kategorie  
1.   Čmejla Jan - laureát kategorie  Česká republika
 1.   Inagaki Himari   Japonsko
 2.   Liiv Tähe-Lee  Estonsko
 2.   Bagar Radek   Česká republika
 2.   Balog Martin  Česká republika
3.   Usukhbayar Ganbayar  Mongorlsko
 3.   Prozorova Liliia   Rusko
ČU   Hilpert Jakob Benjamin  Německo



Absolutním vítězem 51. ročníku se stal Fediurko Roman z Ukrajiny          


ZVLÁŠTNÍ CENY
 

Hlavní cena 51. ročníku VIRTUOSI pro absolutního vítěze. Cenu věnuje Ústecký kraj a statutární město Ústí nad Labem:
Fediurko Roman - Ukrajina

 

Cena Severočeského divadla pro absolutního vítěze:    
Fediurko Roman – Ukrajina

 

Cena hejtmana Ústeckého kraje, za interpretaci skladby:
J. Ph. Rameau – Slepička
Inagaki Himari – Japonsko

 

Cena generálního partnera NET4GAS za interpretaci skladby:                                   
L. van Beethoven – Sonáta A dur
Čmejla Jan – Česká republika

 

Cena pro nejúspěšnějšího českého pedagoga: 
Boguniová Eva

 

Cena pro nejúspěšnějšího českého účastníka:  
Čmejla Jan

 

Cena primátorky města Ústí nad Labem za interpretaci skladby:
R. Schumann - Romance Fis dur op. 28
Rozsonits Ildikó - Maďarsko

Cena senátora Parlamentu České republiky, za interpretaci skladby:
R. Ščedrin – Pojďme hrát Rossiniho operu  
He Houyue - Nizozemí

 

Cena starostky MO Ústí nad Labem za interpretaci sklady:
J. S. Bach – Preludium a fuga d-moll
Kutc Nataliya - Rusko

Cena ředitele soutěže, za interpretaci skladby:                        
J. Haydn – Sonáta F dur Hob. XVI/23 (1. a 3. věta)
Yakimov Semjen - Česká republika

 

Cena prof. Sigrid Lehmstedt, za interpretaci skladeb:            
F. Liszt –Transcendentální etuda č. 10
Fediurko Roman - Ukrajina

ZUŠ Evy Randové za interpretaci skladby
J. S. Bach – Pastorale c moll
Fediurko Oleksandr - Ukrajina

Cena pro nejmladšího účastníka:            
Fediurko Oleksandr - Ukrajina


KONCERT VÍTĚZŮ
PROGRAM

1. J. S. Bach - Pastorale c moll
  C. Debussy - Doctor Gradus ad Parnassum 
  Fediurko Oleksandr
   
2. J. Haydn - Sonáta F dur Hob. XVI/23 (1. věta)
  Yakimov Semjen
   
3. J. S. Bach - Preludium a fuga d moll 
  Kutc Nataliya
   
4. R. Ščedrin - Pojďme hrát Rossiniho operu 
  He Houyue
   
5. R. Schumann - Romance Fis dur op. 28
  Rozsonits Ildikó
   
6. J. P. Rameau - Slepička 
  Inagaki Himari
   
7. L. v. Beethoven - Sonáta A dur op. 2 č. 2 (1. věta)
  Čmejla Jan
   
8. V. Kosenko - Mazurka op. 3 č. 1 
  F. Liszt - Transcendentální etuda č. 10 
  Fediurko Roman



CELKOVÁ HODNOCENÍ FINALISTŮ

I. kategorie
II. kategorie

III. kategorie
IV. kategorie


© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.