Čeština   English  

52. ROČNÍK 2019

Souhrnné informace z mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE  
20. - 22. listopadu 2019

 

POROTA

   
Předseda    
Martin Kasík                
Česká republika
     
Členové    
Dragomir Bratić  Srbsko  
David Kalhous   USA  
Rustam Shaykhutdinov Rusko  
Sabine Simon Německo  
Marian Sobula  Polsko  
Rieko Yoshizumi  Japonsko  
     
Tajemnice    
Michaela Klapková Ozomová Česká republika

 

 

SEZNAM REGISTROVANÝCH ÚČASTNÍKŮ        
           
Abdullayeva Fidan  Ázerbajdžán Kowalski Zoe Německo Pham Thuy Quynh Anh  Česká republika 
Adzinets Prokhar  Bělorusko Kravchenko Natalia  Ukrajina Plaza Tomáš  Česká republika
Basista Michał Polsko Kuželka Vladimír Česká republika Rodriguez Castro Amelie Kuba
Czarnecka Jadwiga  Polsko Lao Fiona  Francie Savkovska Marharyta Ukrajina
Dashdeleg Anir Mongolsko Lubbadová Nora Česká republika Selwesiuk Michał  Polsko
Dot Formell Patricia Kuba Meyrovich Mark  Rusko Serebriakova Elina Ukrajina
Dubiel Mateusz Polsko Miadzvedsky Hleb  Bělorusko Schulmeister Jan Česká republika
Frydel Bartosz  Polsko Mikešová Eliška Česká republika Sikora Ada  Polsko
Gallo Alessia  Rakousko Morales Rojas Jorge Octavio    Mexiko Skalková Klára Česká republika
Galt Anar Mongolsko Mundeden Aylin  Ázerbajdžán Štrynclová Markéta  Česká republika
Gorbik Albina  Rusko Munkhorchlon Ulziibayar Mongolsko Tereshchenko Maksim Rusko
Hamplová Nikol  Česká republika Myagmarsuren Baasandorj Mongolsko Titova Arina Rusko
Hilpert Jakob-Benjamin Německo Neužilová Tereza  Česká republika Tushigt Amarbayar  Mongolsko
Horáková Eliška Česká republika Nimenska Oleksandra Ukrajina Wilgierz Amelia  Polsko
Horáková Tereza  Česká republika Niziołek Łucja  Polsko Wojdak Zuzanna Polsko
Javadzade Yusif  Ázerbajdžán Ocelka Vojtěch Česká republika Zholobova Sofiia Ukrajina
Jelínek Adam  Česká republika Otgonbayar Nandin Mongolsko Zimowska Anna Polsko
Kapitonov Semen Rusko Paliakevich Sofya Bělorusko Znamirovský Adam Česká republika
Kliuchereva Anastasiia   Rusko Pallasová Magdaléna  Česká republika Zorigtbaatar Amin-Erdene  Mongolsko
Kotiuk Sofiia  Polsko Papp Matyáš Česká republika    
Kowalewska Antonina Polsko Petrović-Poljak Ivan Chorvatsko    
           
           
POČTY REGISTROVANÝCH ÚČASTNÍKŮ        
           
STÁT    1. kategorie 2. kategorie 3. kategorie 4. kategorie
           
Česká republika    3 5 6 3
Azerbaijan    1 1 1
Bělorusko    1 1 1
Francie    1
Chorvatsko    1
Kuba      2
Mexiko      1
Mongolsko    1 1
Německo    1 1
Polsko    4 1 2 5
Rakousko    1
Rusko    2 1 1 2
Ukrajina    1 4
     
 CELKEM   18 14 11 18

 

VÝSLEDKOVÁ LISTINA    
     
I. kategorie     
1. Tereshchenko Maksim - laureát kateogrie Rusko 
1. Znamirovský Adam Česká republika
1. Kotiuk Sofiia Polsko 
2. Tushigt Amarbayar Mongolsko 
2. Miadzvedsky Hleb Bělorusko 
2. Galt Anar Mongolsko 
3. Plaza Tomáš Česká republika
3. Hamplová Nikol Česká republika
3. Zimowska Anna Polsko 
3. Wilgierz Amelia Polsko 
ČU Munkhorchlon Ulziibayar Mongolsko 
ČU Kowalski Zoe Německo 
ČU Wojdak Zuzanna Polsko 
II. kategorie     
1. Frydel Bartosz - laureát kategorie Polsko 
2. Lubbadová Nora Česká republika
3. Gorbik Albina Rusko 
3. Kuželka Vladimír Česká republika
3. Neužilová Tereza Česká republika
ČU Papp Matyáš Česká republika
ČU Paliakevich Sofya Bělorusko 
ČU Jelínek Adam Česká republika
III. kategorie     
1. Schulmeister Jan - laureát kategorie   Česká republika
2. Kapitonov Semen Rusko 
3. Ocelka Vojtěch Česká republika
ČU Horáková Tereza Česká republika
ČU Horáková Eliška Česká republika
ČU Štrynclová Markéta Česká republika
IV. kategorie     
1. Dubiel Mateusz - laureát kategorie
Polsko 
1. Kliuchereva Anastasiia Rusko 
1. Petrović- Poljak Ivan Chorvatsko 
2. Serebriakova Elina Ukrajina 
3. Basista Michal Polsko 
3. Morales Rojas Jorge Octavio Mexiko 
3. Selwesiuk Michal Polsko 
3. Zholobova Sofiia Ukrajina 
ČU Skalková Klára Česká republika
ČU Pham Thuy Quynh Anh Česká republika
ČU Hilpert Jakob- Benjamin Německo 
ČU Kravchenko Natalia Ukrajina 
ČU Mikešová Eliška Česká republika
ČU Nimenska Oleksandra Ukrajina 




Absolutním vítězem 52. ročníku se stal Frydel Bartosz z Polska



ZVLÁŠTNÍ CENY   
         

Hlavní cena Virtuosi per musica di pianoforte 2019 pro absolutního vítěze,

cenu věnoval Ústecký kraj a město Ústí nad Labem

Bartosz Frydel

 

Cena hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka za interpretaci skladby

F. Chopin: Ecossaise op. 72, č. 3              

Maksim Tereshchenko

 

Cena generálního partnera NET4GAS za interpretaci skladby:

B. Bartók: Allegro barbaro          

Adam Znamirovský

 

Cena pro nejúspěšnějšího českého pedagoga

Eva Zonová

 

Cena pro nejúspěšnějšího českého účastníka

Jan Schulmeister

 

Cena primátora města Ústí nad Labem Petra Nedvědického za interpretaci skladby

J. Haydn: Sonáta Es dur Hob. XVI:49 – 1. věta    

Mateusz Dubiel

 

Cena senátora Parlamentu České republiky Jaroslava Doubravy za interpretaci skladby

J. S. Bach: Toccata G dur BWV 916          

Bartosz Frydel

 

Cena starostky městského obvodu Ústí nad Labem- město Hany Štrymplové za interpretaci skladby

F. Liszt: Uherská rapsodie č. 2    

Ivan Petrović – Poljak

 

Cena prof. Sigrid Lehmstedt za interpretaci skladby

F. Liszt: Transcendentální etuda č. 12 "Vánice"             

Anastasia Kliuchereva

 

Ceny prof. Evy Randové za interpretaci skladby:

F. Chopin: Valčík op. 64, č. 1 – Anar Galt

a

S. Majkapar: Bouřlivý potok – Sofiia Kotiuk

 

Cena pro nejmladšího účastníka Virtuosi per musica di pianoforte 2019

Amarbayar Tushigt

              

KONCERT VÍTĚZŮ – PROGRAM

1. F. Chopin: Valčík Des dur op. 64 č. 1 
            Anar Galt            

2.  S. Majkapar: Bouřlivý potok
             Sofia Kotiuk

3. B. Bartók - Allegro barbaro
            Adam Znamirovský

4. F. Chopin - Ecossaise op. 72 č. 3
            Maksim Tereshchenko 

5.  D. Scarlatti - Sonáta E dur K 380
             Jan Schulmeister

6.  F. Liszt - Uherská rapsodie č. 2
             Ivan Petrović- Poljak

7.  F. Liszt - Transcendentální etuda č. 12 "Vánice"
            Anastasia Kliuchereva

8. J. Haydn - Sonáta Es dur Hob. XVI:49 - 1. věta
            Mateusz Dubiel

9. J. S. Bach - Toccata G dur BWV 916
G. Bacewicz - Etuda č. 2
            Bartosz Frydel

 

 

BODOVÁ HODNOCENÍ FINALISTŮ 2019

1. kategorie
2. kategorie
3. kategorie
4. kategorie

© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.