Čeština   English  

6. ROČNÍK 1973

Souhrnné informace z Mezinárodní klavírní soutěže
VIRTUOSI PER MUSICA DI PIANOFORTE 
2. - 4. listopadu 1973



POROTA

Předseda  
Pavel Štěpán  ČSSR
   
Členové  
Věra Čanová  ČSSR
Inessa Janíčková  ČSSR
Eliška Kleinová  ČSSR
Eva Pappová  ČSSR
Miluláš Strausz  ČSSR
Vladimír Topinka  ČSSR
Virve Lipus  Estonsko
Wolfgang Plehn  Německo

 
 

STÁT / ÚČASTNÍCI

1. kategorie

2. kategorie

3. kategorie

 

 

 

 

ČSSR

41

25

17

SSSR

 -

3

3

Maďarsko

 -

4

3

Bulharsko

 -

3

2

NDR

 -

5

2

Polsko

 

2

1

 

 

 

 

CELKEM

41

42

28





  VÝSLEDKOVÁ LISTINA                  
                     
  I. KATEGORIE       II. KATEGORIE       III. KATEGORIE  
                     
1 Vlková Jana   ČSSR   1  Balasz Szokolav   Maďarsko   1 Slavom Michail  Bulharsko
1 Klučková Simona    ČSSR   2  Schell Kristina  Německo   1 Poszgai Tibor  Maďarsko
2 Mátlová Marie    ČSSR   3 Karasinska Iwona   Polsko   1 Gurtova Piret  SSSR
3 Paulechová Zuzana    ČSSR   3 Tocheva Alexandra  Bulharsko   2 Nedelkovič B. Tomislav   Bulharsko
3 Potočková Jana   ČSSR   ČU_1  Dimitrow Dim. Jawor   Bulharsko   2 2. cena / Věra Hájková   ČSSR
ČU_1  Marešová Dana ČSSR   ČU_1  Csalogh Gabor   Maďarsko   3 cena nebyla udělena ............
ČU_1  Škrabalová Jana ČSSR   ČU Angelov Mich.Ludmil Bulharsko   ČU_1  Klukon Edie   Maďarsko
ČU_1  Kozelská Zita ČSSR   ČU lperman Raphael  Německo   ČU_1  Dressler Olaf   Německo
ČU_1  Hýsek Miloš ČSSR   ČU Rakušanová Jitka ČSSR   ČU_1  Ivan Ilja   SSSR
ČU_1  Cízlová Jindra ČSSR   ČU Hirschberg Henrik  Maďarsko   ČU Voráček Pavel ČSSR
ČU_1  Fiala Zdeněk ČSSR   ČU Cápalová Hana ČSSR   ČU Harazdy Miklos   Maďarsko
ČU Šrámek Vratislav ČSSR   ČU Ogórek Kornelia  Polsko     Hášová Dagmar ČSSR
ČU Ondráček Vladimír ČSSR   ČU Vāārtnóm Tónu ČSSR     Žalmanová Zina ČSSR
ČU Bürgerová Marcela ČSSR     Baumann Otto ČSSR     Jandová Ivana ČSSR
ČU Hixová Hana ČSSR     Kartáková Kateřina ČSSR     Suchý Jiří ČSSR
  Boučková Světlana ČSSR     Nouzáková Daniela ČSSR     Pěgřímková Hana ČSSR
  Pačesová Milada ČSSR     Šmilauer pavel ČSSR     Fatyga Agnieszka  Polsko
  Kroužková Zuzana ČSSR     Fraňová Ludmila ČSSR     Kalinceva Irina SSSR
  Doubková Viera ČSSR     Gaurilina  Jelena SSSR     Rybová Iva ČSSR
  Kociánová Lucie ČSSR     Krasnova Věra  SSSR     Balíková Marie ČSSR
  Sloupová Marie ČSSR     Kubíčková Marcela ČSSR     Čermáková Daniela ČSSR
  Pustinová Zorina ČSSR     Heidrich Monika  Německo     Maruška Zbyněk ČSSR
  Drbalová Jana ČSSR     Nečasová Jindra ČSSR     Mazalová Jana ČSSR
  Jechová Dagmar ČSSR     Sedláčková Kateřina ČSSR     Pacáková Radmila ČSSR
  Kramárová Dália ČSSR     Škvárová Adriana ČSSR     Gajan Ivan ČSSR
  Lovicarová Martina ČSSR     Vtipilová Edita ČSSR     Vargová Helena ČSSR
  Makovicová Zuzana ČSSR     Demková Zuzana ČSSR     Dubnová Ivana ČSSR
  Šíma Jiří ČSSR     Bartoň Hanuš ČSSR     Konthakz Karin Německo
  Štoffanová Gabriela ČSSR     Čejdová tamara ČSSR        
  Šupková Zuzana ČSSR     Danášová Olga ČSSR        
  Strnad Karel ČSSR     Feiglová Jarmila ČSSR        
  Mišáková Marcela ČSSR     Vocásková Ivana ČSSR        
  Červenková Pavla ČSSR     Žáková Zuzana ČSSR        
  Hlásná Daniela ČSSR     Hončarivová Blažena ČSSR        
  Hubertová Dana ČSSR     Jiroušková Kateřina ČSSR        
  Juliová Jana ČSSR     Gerstenberger Andreas   Německo        
  Šípková Jitka ČSSR     Šutorová Soňa ČSSR        
  Strejcovský Jiří ČSSR     Schneiderat Jobst  Německo        
  Rezek Jan ČSSR                
  Mandáková Evka ČSSR                
  Kartáková Lenka ČSSR                
                     



SPECIAL PRIZES

Cena Krajského Pedagogického institutu v Ústí nad Labem pro nejlepšího československého účastníka soutěže:
Věra Hájková


Cena Městského národního výboru v Ústí nad Labem za nejlepší interpretaci barokní skladby:
Piret Hurtová


Cena pro nejlepšího československého účastníka
Jiří Doležal

Cena Ministerstva školství ČSSR pro nejlepšího pedagoga:
JanTůma



  KONCERT VÍTĚZŮ
   
1. Zuzana Paulechová   J. Páleníček: Pochod 7 trpaslíků
                                      P. I. Čajkovský: Skřivánek
2. Jana Potočková  F. E. Bach: Malá fantazie
                                 Anonym: Arie
3. Marie Mátlová  J. B. Lully: Allemande, Sarabanda
                              C. Debussy: Černoušek
4. Jana Vlková   F. Chopin: Contredance
                          G. F. Hāndel: Passacaglia
5. Simona Klučková   R. Schumann: Dětská sonáta G major (part 1)
                                   J. Novák: Dětské hry (3 části)
6. Ivina Karašinska   G. F. Hāndel: Suita d minor
7. Anjela Tocheva Tocheva  J. S. Bach: Preludium a fuga c minor
8. Christina Schell   W. A. Mozart: Sonata B dur (part 1)
9. Balász Szokolay  J. Haydn: Fantazie C major
                                 S. Szokolay: Malá sonáta
10. Jiří Rosol  I. Berkovič: Variace na Paganiniho téma
11. Tomislav Nedelk. Baynov -  L. van Beethoven: Sonata C major (part 1)
12. Věra Hájková  B. Smetana: Polka fis minor

© Copyright 2014 ZUŠ Evy Randové. Všechna práva vyhrazena.